Людей так багато, що від ранку нешвидкоплинний потік паломників розтягнувся від Соборного майдану до храму, і, навіть, по обіді людей не поменшало. (На Замковій горі територія навколо скверу заставлена автобусами і автомобілями). - До Житомира з'їхалися віряни з сусідніх областей, де не передбачалось перебування святині, пояснив отець Богдан, ключар Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору.
Свята Плащаниця являє собою вирізане по контуру зображення усопшої Матері Божої, з обох сторін прикрашена окладом із дорогоцінного металу. Саме вона стала прототипом для багатьох відомих нам її зображенням, котрі виносять щороку на свято Успіння Божої Матері, у кожному православному храмі.
Постійне місце перебування святині – в Єрусалимі, у подвір’ї Гефсиманської обителі (так званій Малій Гефсиманії), що розташовується навпроти Храму Гроба Господнього, який звели на місці поховання тіла Богородиці, в V столітті.
Визначна святиня Світового Православ'я прибула з Єрусалиму в Україні 19 вересня і перебуватиме до 19 жовтня. Принесення святині до України відбувається за підтримки Інституту прав людини та запобігання екстремізму і ксенофобії (ІПЛЕКС).
У Свято-Хрестовоздвиженському кафедральному соборі Житомира святиня залишалася до 7 години вечора, після чого хресним ходом Ікону Успіня Святої Богородиці з Гефсіманського подвір'я - Плащаницю перенесли до Свято-Преображенського кафедрального собору, де відбулася нічна літургія. Вранці Плащаниця, відповідно графіку перебування в Україні, через Новоград-Волинський відправиться у Західні регіони і побуває у Тернополі, Почаєві та Львові.