До участі в майстер-класі з самооборони – фізичної і психологічної – запросили дружин, вдів, матерів учасників АТО, а також тих, хто має бажання пройти підготовку такого роду. Відбувається це в рамках спільного польсько-українського проекту "Соціальна підтримка жінок та дітей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні". Ініціативу реалізують Житомирська обласна громадська організація "Воскресіння" та організація "Добра Воля" із Польщі.
ВенДо – це комплекс самооборонних і асертивних технік, створений спеціально для жінок, який включає в себе інформацію про гендер і соціалізацію, а також ознайомлення з тим, якими є психологічні і фізичні механізми пригнічення і насилля у сучасному суспільстві, каже тренерка з Польщі Ольга Ланевська:
"Насправді, частіше будь-яка форма насилля – вона не виступає лише як фізична – завжди передують психологічні елементи, на які ми не звертаємо уваги. Чим швидше в такій ситуації ми починаємо реагувати, говорити "ні", реагувати на те, що нам подобається, тоді не доводиться в житті захищати себе фізично. Тобто, тоді, коли вже доводиться звільнятися від насилля, яке стосується безпосередньо мого тіла".
Загалом, тренінги, які організовують не лише в Житомирі, а й у Бердичеві, мають пройти 40 учасниць. Потому, на другому етапі проекту, кращі режисери та актори з Польщі працюватимуть з молоддю та дітьми в напрямку створення соціального театру та окремої вистави, яка поставлять на п’яти майданчика Житомира та Бердичева. Крім того, експерти з Польщі та України проведуть для учасників навчання з написання проектів, п’ятірку кращих з них підтримають фінансово. Підсумки організатори підводитимуть на спеціальному міжнародному семінарі.