Археологи похвалилися багатим урожаєм знахідок на розкопках у Коростені » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Археологи похвалилися багатим урожаєм знахідок на розкопках у Коростені

Автор: news_maker от 13-07-2017, 20:00, Переглядів: 1063

Археологи похвалилися багатим урожаєм знахідок на розкопках у Коростені

Працювати на Городищі в районі Червоної гірки Житомирська археологічна експедиція почала місяць тому. Цьогоріч роботи проводилися на оборонному рові, бермі і на посаді Городища. В результаті вдалося отримати велику кількість знахідок, частина з яких мають високу експозиційну цінність, розповів в інтерв’ю журналістам Коростень TV керівник експедиції – кандидат історичних наук старший науковий співробітник Інституту археології України Андрій Петраускас:
"Ці експонати мають високу експозиційну цінність і можуть стати окрасою будь-якого музею. Однак я сподіваюся, що вони прикрасять експозицію Коростенського краєзнавчого музею. І ще раз хочу наголосити: древлянські старожитності ми можемо побачити тільки в Коростенському музеї. На жаль, в інших музеях – ні в Луврі, ні в Ермітажі – ми їх не побачимо, бо їх там нема. Тобто, якщо ми хочемо скласти собі якесь уявлення про цей стародавній народ, то ми маємо поїхати в Коростень, і в музеї можемо побачити ці речі, які дійшли до наших днів".

Відзначимо, що в археологічних розкопках беруть участь студенти Житомирського та Луцького держуніверситетів, учні житомирського педагогічного ліцею та представник Житомирського обласного краєзнавчого музею.
Розкопки на Червоній гірці проводяться вже багато років поспіль, однак роботи для археологів все ще лишається чимало. Цього разу у списку знахідок вже традиційно – побутові речі, інструменти, зброя, жіночі прикраси, елементи одягу, їжі та сільськогосподарських культур, а також металеві вироби – переважно, наконечники стріл. Говорить керівник студентської археологічної практики старший викладач кафедри всесвітньої історії Житомирського держуніверситету імені Івана Франка Марина Хададова:
"Наприклад, тут ми знайшли намистини, зроблені з різних матеріалів. Особливу цікавість представляють зразки, зроблені із місцевого пірофіліту. Оскільки вони із нашого матеріалу, значить, це, скоріше за все, вироби місцевих майстрів. Теж досить цікаві предмети – ось така бляшка зі, скоріш за все, дружинного поясу. Вона є бронзова з позолотою. І серед останніх наших знахідок – сережка волинського типу. Центральна нижня її частина виконана із застосуванням дуже тонких технік виконання. На жаль, це фрагментована річ, але, тим не менше, цінність її від того не меншає".

Нині стоїть завдання дослідити, де саме виготовлялися знайдені предмети – чи це було на самому Городищі, чи вони потрапили туди іншими шляхами:
"Наприклад, металеве виробництво, предмети якого представлені тут – чисто наглядно ми так можемо сказати, що вони характерні для того періоду для території східних слов'ян. Дуже важливе питання є чи тут ці предмети виготовлялися, чи вони звідкись поступали. Чому важливо – тому що, якщо вони виготовлялися тут, ми можемо говорити про високий рівень металургії і ковальства серед древлянських племен. Однак, зрозуміло, що якщо тут були нападники – пришлі люди – вони з собою щось принесли".

Аби визначити, що місцеве, а що принесене, потрібні дослідження більш серйозного рівня із інших галузей наук, каже Марина Хададова.
Завершитися розкопки мають вже за тиждень. І вже після опрацювання знайденого матеріалу археологи обіцяють докладніше розповісти про результати цьогорічної експедиції.

Категорія: Новини, Відеозагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: