Мітинг-реквієм пам'яті жертв Великого терору пройшов на Смолянці біля меморіального знаку жертвам політичних репресій. Люди зібралися фактично у вісімдесяті роковини початку Великого терору, жертвами якого на Житомирщині стали десятки тисяч людей: "На цьому місці, де ми стоїмо, захоронені майже 20 тисяч людей. Це і українці, і поляки, росіяни, німці, азербайджанці, роми, чехи, невинно убієнні люди. І ми зібралися на цьому кладовищі, щоб вшанувати їх пам'ять", - розповіла заступник голови благодійного фонду "Голокост націй" Тетяна Жалюк.
Щороку приходить сюди головний лікар міської дитячої лікарні Володимир Башек: "У 1937 році тут розстріляли мого дідуся, Новак Володимира Йосиповича, це батько моєї мами. Він був директором школи в Малій Зубовщині, їздив в Чехію і по тих документах, які я зараз маю, отримав їх в архіві, його звинувачували в тому, що він організував чеську спілку в селі. А це були люди, там були записані, хто їздив в Чехію".
Місце, де поховані розстріляні у 1937-38 роках і де сьогодні розташований пам'ятний знак жертвам політичних репресій, десятки років було занедбаним. Змінилося все у 2010 році – з особистої історії Віктора Борківського: "У 2010 році я отримав розстрільну справу на свого дідуся. Ми ж не знали, що з ним, де він похований, забрали – й нема. Була довідка у бабульки, що у 1943 році помер у тюрмі, а вже був розстріляний. Я почав займатися розслідуванням цим і вийшло, що тут захоронені всі, кого стріляли в житомирській тюрмі, їх майже 20 тисяч розстріляних".
Після цього прийшло розуміння і переконання – пам'ять загиблих має бути увіковічена саме тут. Через деякий час завдяки зусиллям багатьох людей з'явився пам'ятний знак, а має бути – цілий меморіальний комплекс. Дозвіл на розроблення детального плану території для розміщення меморіального комплексу жертвам політичних репресій міська рада надала ще в кінці 2015 року. організатор будівництва і голова благодійного фонду "Голокост націй" Віктор Борківський каже, що земельні питання щодо ділянки вже всі владнали. А його заступниця Тетяна Жалюк додає, що в планах – робота над проектом: "Ідеї різні, є ідея, щоб викарбувати імена всіх 20 тисяч убієнних. Є різні задуми, зробимо конкурс, громадське обговорення. Я думаю, що люди прийдуть зі своїми ідеями щодо побудови цього меоріалу", – розповіла заступник голови благодійного фонду "Голокост націй" Тетяна Жалюк.
5 березня 2025 року міськвиконком Житомирської міської ради затвердив Порядок проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міських автобусних маршрутах ...
25 березня житомиряни стали свідками того, як ремонтники ліквідовують яму з водою на перехресті вулиць Покровської та Грушевського, засипаючи її зрізаним асфальтом...