25 вересня найбільша station-free система велопрокату Ofo провела презентацію роботи сервісу у Житомирі. Проект може бути реалізований у Житомирі вже цієї весни.
Ofo - китайська компанія, один з її інвесторів - Alibaba. Китайський торговий інтернет-гігант разом з Hony Capital і Citic Private Equity. У Китаї Ofo працює вже близько двох років, її послугами вже скористалися 200 мільйонів китайців. Всього велосипеди компанії було орендовано більше 4 мільярдів разів.
«Це система, яка ще не запроваджена в жодному з міст України. У разі її введення, Житомир стане першим містом, де діє station-free система велопрокату Ofo, - розповідає уповноважений з питань велосипедного транспорту Житомирської міської ради Олександр Папірний. - Основна особливість системи – замок з доступом по QR-коду. Розблокувати і блокувати замок велосипеда користувачі зможуть за допомогою мобільного додатку. Такий додаток дозволить також знайти вільний велосипед».
У Житомирі може з’явитися близько 1000 таких велосипедів.
«Житомир є одним із міст, які підписали Декларацію 2030 з Європейською Федерацією велосипедистів. Компанія Ofo хоче допомогти Житомиру стати більш «зеленим» через розвиток велопрокату та збільшенням кількості житомирян, які користуються велосипедами, як екологічним транспортом», - зазначив Dai Xiuyuan, представник європейського відділення компанії Ofo.
Заступник міського голови Дмитро Ткачук зауважив, що презентований проект є цікавим для Житомира, адже він не потребує додаткових витрат з міського бюджету і сприятиме збільшенню велоруху у місті: «Відмінність цієї моделі від інших (які існують в Європі) у тому, що для її запровадження немає необхідності в дороговартісному обладнанні. Для роботи сервісу не потрібно встановлювати по місту станції автоматичного прокату. А ця складова потребує найбільших інвестицій. Системою Ofo передбачено, що усі засоби фіксації і відслідковування знаходяться безпосередньо на велосипеді».
Велошерінг – це система спільного використання громадських велосипедів, що дозволяє орендувати велосипед за дуже низькою ціною і залишити його після поїздки у будь-якому місці.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...