Засідання обласної комісії з безпеки дорожнього руху провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Куницький. У роботі комісії брали участь представники контролюючих установ області, заступники голів райдержадміністрацій і міськвиконкомів, які координують питання транспорту та автоперевізники області.
Питання забезпечення безпеки руху на автомобільному транспорті в області залишається сьогодні особливо актуальним. Адже від цього залежить життя людей і нормальне функціонування соціально-економічного комплексу території. Людина, її життя, здоров’я і безпека відповідно до Конституції України визнані найвищою соціальною цінністю в нашій державі. Однак порівняно з іншими європейськими країнами стан безпеки дорожнього руху у нашій державі характеризується високим рівнем смертності та дорожньо-транспортного травматизму.
Станом на 1 жовтня 2012 року на автодорогах та вулицях Житомирської області скоєно 448 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинула 151 особа та 481 осіб отримали тілесні ушкодження. Разом із тим, кількість ДТП та число травмованих учасників дорожнього руху зменшилося відповідно на 3,4 % та 14,7 %.
«Держава веде активну боротьбу з аварійністю. Наприклад, п'ять років тому штрафи за порушення правил дорожнього руху були підняті у десять разів. Згодом працівникам автоінспекції офіційно було дозволено використовувати для виявлення порушників „Візири“ і алкотестери, також в Україні було відновлено роботу більше тридцяти стаціонарних постів автоінспекції,» – зауважив заступник голови облдержадміністрації Віктор Куницький.
Завдяки проведеній профілактичній роботі протягом перших 9-ти місяців спостерігається динаміка зменшення дорожньо-транспортних пригод, скоєних з вини та за участю водіїв пасажирського транспорту, на 30%.
«В обласній державній адміністрації для виконання законодавства у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху ведеться цілеспрямована систематична робота, – пояснив Віктор Куницький, – значну частину якої здійснює головне управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації. На головне управління покладено функції організатора перевезень пасажирів автобусним транспортом. На сьогодні в області функціонує 238 міжміських, 378 приміських та 110 міських автобусних маршрутів загального користування». Також посадовець зазначив, що наразі розробляється нова Програма підвищення безпеки дорожнього руху на 2013–2016 роки.