Оновлена Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія стала першою в Україні, де на високому технологічному рівні здійснюються дослідження рослин, сільськогосподарських культур, насіння, а також контроль пестицидів та нітратів.
На цьому наголосив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа сьогодні, 25 жовтня, під час відкриття лабораторії.
«Така сучасна фітосанітарна лабораторія є першою в Україні, в якій проведено повну реконструкцію – зроблено капітальний ремонт приміщення та закуплено сучасне обладнання. Є всі умови для того, щоб ефективно працювати. І сподіваюсь, що та продукція, яка проходитиме у експертизу у цій лабораторії, успішно експортуватиметься до іноземних країн. У Житомирської області є всі шанси для того, аби отримати акредитацію відповідно до вимог міжнародних стандартів», – зазначив Володимир Лапа.
Участь у відкритті лабораторії взяв заступник голови – керівник апарату ОДА Олексій Ясюнецький, який привітав колектив: «Сьогоднішня подія є прикладом того, що власними силами можна створити таку високоспеціалізовану фітолабораторію. І саме ця установа на Житомирщині має всі можливості для проведення повної незалежної лабораторної експертизи, результати яких матимуть оцінку міжнародного рівня. Вітаю вас та бажаю успіхів у роботі, ентузіазму та визнання».
Основні завдання установи – проведення фітоекспертизи рослинних об’єктів, визначення надлишкової кількості пестицидів в продуктах сільськогосподарського виробництва, рослинництва, ґрунті та воді; визначення посівних якостей насіння та садибного матеріалу.
У новому приміщенні ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» функціонує 5 відділів:
відділ фітосанітарного аналізу;
відділ аналітики пестицидів, агрохімікатів;
реєстрації зразків об’єктів регулювання та оформлення документів;
відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу;
відділ фітосанітарних процедур.
Довідково: ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» підпорядковується Держпродспоживслужбі України та належить до сфери її управління. Спрямування та координація діяльності Лабораторії покладено на Департамент фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби. У лабораторії працює 61 фахівець.
Для того, щоб отримати акредитацію міжнародного рівня, із 2013 року розпочались роботи із ремонту приміщення, яке лабораторія орендує в Інституті сільського господарства Полісся НААНУ.
Наразі завершено ремонт другої приміщення у 17 кабінетах та встановлено ПЦР обладнання, відповідно до міжнародних стандартів до випробувальних лабораторій.
У липні лабораторія подала пакет документів для акредитації до Національного агентства з акредитації (НААУ). Аудит попередньо впровадженої системи управління запланована на друге півріччя 2017 року.