24 жовтня слідчими Житомирського відділу поліції за супроводження оперативників Управління захисту економіки в області під процесуальним керівництвом прокуратури міста оголошено про підозру у вчиненні розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення посадовцю одного з управлінь Житомирської ОДА.
59-річний чоловік підозрюється в умисному складанні неправдивих офіційних документів та внесенні до них завідомо недостовірних відомостей, а саме актів приймання виконаних робіт по технічному переоснащенню аварійного обладнання каналізаційно-насосної станції у м. Бердичеві. Так, було штучно завищено вартості комплексу насосного обладнання для стічних вод та виконання робіт по його танспортуванню і встановленню.
Загальна сума, що була перераховано на рахунки посередників з державного бюджету за нібито виконані роботи, складає близько 600 тисяч гривень.
У ході досудового розслідування встановлено, що вказані зловживання стали можливим у результаті залучення до злочинної схеми групи осіб. Нині проводяться необхідні слідчі дії для притягнення усіх причетних до відповідальності.
Службовцю оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правпорушень, передбачених відразу кількома статтями кримінального кодексу: розтраті чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненій за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч.5 ст. 191) та складанні завідомо неправдивих офіційних документів і внесенні до них недостовірних відомостей, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст. 28, ч.1 ст. 366).
Санкція статтей передбачає відповідальність від штрафу до позбавлення волі терміном від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.