У Житомирі 27 жовтня відкрили сквер та перший в Україні пам’ятник видатному поету, політичному діячу та почесному громадянину міста Олегу Ольжичу.
Міський голова Сергій Сухомлин зазначив, що Олег Ольжич став однією з найяскравіших постатей 20-го століття в історії сучасної України:
«У радянські часи ім’я житомирянина Олега Кандиби (Ольжича) було під жорстоким "табу". Без цієї людини неможливо уявити культурне та політичне життя української нації. Ольжич став символом національно-визвольного руху періоду Другої світової війни. Надзвичайно приємно, що перший пам’ятник Ольжичу з’явився саме у Житомирі».
«Олег Ольжич – це близька по духу мені людина, своїми пронаціоналістичними поглядами та вчинками. Відкриття цього пам’ятника та скверу – це та добра справа, яка залишить після себе не лише слова. Олег Ольжич наш земляк, він народився у Житомирі, і це знаково, що перший такий пам’ятник відкривається саме у тут. Відкриття пам’ятника – це важливий крок до відновлення історії, культури та патріотизму», – сказав Ігор Гундич.
Після відкриття пам’ятника відбулося його освячення та покладання квітів.
Олег Ольжич (Кандиба) народився в Житомирі 21 липня (8 липня ст. ст.) 1907 року. Батько – відомий поет та письменник Олександр Іванович Кандиба (псевдонім Олександр Олесь), мати – Віра Антонівна Свадковська, гімназійна вчителька.
Родина в 1912–1919 жила заможно та мешкала в дохідному будинку Файбишенко на Новій будові, вул. Антоновича, 64/16, (на розі вул. Антоновича (Горького) та Івана Федорова). Будинок вцілів, але знаходиться в аварійному стані.
Творча спадщина Олега Ольжича кількісно невелика, але значима своїм духовним зарядом, вона характеризується великим діапазоном тем і сюжетів, починаючи від доісторичних часів і закінчуючи сучасністю. Феномен цієї людини, поета і вченого слід розглядати лише в сукупності, у тісному зв’язку життя і творчості з його трагічною смертю.
26 липня близько 8:00 години на перехресті вулиць Київської та Хлібної у Житомирі сталася дорожньо-транспортна пригода. Автомобіль зіткнувся з тролейбусом...
Безготівковий розрахунок у транспорті, валідатори, квитки з QR-кодом, транспортні картки, - все змінюється, технології не стоять на місці. Заходячи у транспорт, ми валідуємо картку...
З 23 липня 2024 року кількість тролейбусів на маршруті № 4 "Крошня - Залізничний вокзал" у будні дні було збільшено до 8 одиниць. Таким чином, інтервал руху тролейбусів тепер складає 7-10 хвилин...
Зранку 20 липня жителі та гості Житомира зіткнулися з проблемами оплати проїзду банківською карткою у громадському транспорті. Це ускладнило можливість розрахунку як у комунальному транспорті, так і ...