23 листопада 2012 року, в урочистій обстановці учні та їх батьки, випускники, педагоги, вчителі відзначили 75-річчя з дня заснування Житомирської загальноосвітньої школи №36.
На урочистостях також був присутній заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бочковський О.М. Від імені міського голови Володимира Дебоя він привітав усіх зі святом та вручив навчальному закладу цінний подарунок.
Відеорепортаж:
На День народження рідної школи прийшли колишні учні, які знайшли свій шлях у житті. Деякі з них працюють у вищих органах державної влади, органах місцевого самоврядування, у сфері науки, культури, освіти, займаються підприємницькою діяльністю. Дехто з випускників навіть приїхав з-закордону, щоб вкотре повернутись до рідної Альма-матер.
З нагоди відзначення 75-річчя привітати Житомирську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 36 ім. Я. Домбровського прийшли два попередні директори. Учні та випускними з радістю дарували свої пісенно-танцювальні подарунки школі під час святкового концерту.
Довідково:
Директор – Котенко Леонід Антонович. Стаж роботи на посаді директора закладу – 20 років. Леонід Антонович має педагогічне звання учитель-методист, відзнаку «Відмінник освіти України».
У школі у 26 класах навчається 612 учнів, працює 58 педагогічних працівників:
-вчителів –методистів – 13
-старших вчителів -8
-мають вищу кваліфікаційну категорію – 32
-нагороджені знаком «Відмінник освіти України» - 7
У школі вивчається польська мова з першого до одинадцятого класу, працює 4 профільні класи.
Вчителі школи беруть участь у наукових конференціях при Київському політехнічному університеті, організатором яких є перша золота медалістка - випускниця 1946 року нашої школи, професор Київського політехнічного університету доктор фізико-математичних наук, професор, академік-секретар відділення математики АН ВШ України, віце-президент АН Вищої школи України Вірченко Ніна Опанасівна.
У співпраці з кандидатом педагогічних наук, завідуючим відділом проектування розвитку обдарованості Інституту обдарованої дитини НАПН України, доцентом кафедри психології управління Університету менеджменту освіти Киричуком Валерієм Олександровичем педагогічний колектив впроваджує систему проектування навчально-виховного процесу в практику роботи школи. Особлива увага приділяється здійсненню індивідуального підходу до кожної дитини, співпраці педагогічного та батьківського колективів.
Школа з 2002р. тісно співпрацює з Варшавським ліцеєм № 4 Республіки Польща. Учнівська співпраця здійснюється за напрямками: взаємовідвідування уроків, методичний обмін, екскурсії, вивчення побуту українських і польських сімей, ознайомлення з роботою законодавчих і виконавчих органів, учнівські конференції з історії на тему: «Спільне минуле», «Україно-польська історія на переломних етапах історії 17-21 століття».
Школа є постійним місцем проведення обласної олімпіади з історії (з 1994 р.) та обласного конкурсу виразного читання польської поезії.
На базі школи проходять міські, регіональні та міжнародні конференції вчителів та науковців, відбувається взаємовідвідування уроків, проходять диспути, круглі столи.