54 амбулаторії нового зразка з'являться у селах на Житомирщині. На це держава спрямовує субвенцію – понад 155 млн грн.
У наступному році розпочнуть будувати перші амбулаторії за визначеними типовими проектами.
Проекти амбулаторій презентували голова Житомирської Ігор Гундич та заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе сьогодні, 20 грудня.
«54 амбулаторії нового зразка з житлом для лікарів, обладнанням і транспортом з’являться у селах на Житомирщині завдяки ініціативі Президента Петра Порошенка. Це допоможе зробити медицину на селі більш доступною. Будівництво перших «з нуля» розпочнемо вже у 2018 році за кошти субвенції. Тому кожна райдержадміністрація та об’єднана громада Житомирщини мають якнайшвидше надати пропозиції щодо місця розташування цих амбулаторій у сільській місцевості. Ці амбулаторії стануть якісними символами змін, які відбуваються в країні. Такі об’єкти будуть пріоритетними на фінансування і за кошти ДФРР», – зазначив Ігор Гундич.
За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе, Житомирській області виділяється з державного бюджету 155 млн грн на будівництво сільських сучасних амбулаторій.
«Для сільської місцевості є кілька варіантів типових проектів планування – із розрахунку на 1-2 лікарів первинної медичної допомоги із житловим приміщенням для лікаря з родиною та на 5-7 лікарів первинної медичної допомоги без житла. Також розробляємо проекти за принципами будівництва – з використанням цегли, пінобетону та на каркасній основі. Від райдержадміністрацій та ОТГ ми чекаємо мережу з вашим баченням типу проекту, яку плануємо затвердити протягом місяця», – наголосив Лева Парцхаладзе.
В амбулаторіях надаватиметься первинна медико-санітарна допомога, проводитимуться прості маніпуляції та процедури, щеплення (з окремим входом), здійснюватиметься видача передбачених державою лікарських засобів, проводитимуться експрес аналізи та забори аналізів з метою їх подальшої передачі у відповідну акредитовану клініко-діагностичну лабораторію. Для виконання санітарно-протиепідемічних заходів у амбулаторній частині також передбачається приміщення малої стерилізаційної та відповідні умови для зберігання прибирального інвентарю.
Після презентації проектів голова ОДА Ігор Гундич поставив завдання присутнім головам РДА та ОТГ: «Маєте якісно та швидко втілити проекти амбулаторій в життя та показати гарний результат. У першому кварталі 2018 року маєте підготувати всі документи і потім розпочати будівництво, підхід до якого має бути комплексним».
Участь у презентації взяли заступник голови ОДА Ярослав Лагута, керівник Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький, голови РДА та ОТГ області.