Мета візиту – ініціювати створення у Житомирській області першої в Україні мережі інклюзивно-ресурсних центрів. За словами першої леді, ці центри мають забезпечувати право на освіту дітей з особливими освітніми потребами. Окрім того, такі установи мають замінити застарілу систему психолого-медико-педагогічних комісій: "У нас з радянських часів залишилась система ПМПК (психолого-медико-педагогічних комісій). Ці комісії оцінювали дитину з особливими освітніми потребами та відправляли її на навчання в інтернати чи на індивідуальну форму навчання, коли діти сидять вдома і до них ходять вчителі. Зараз ми міняємо цю систему, тому інклюзивно-ресурсні центри будуть обслуговувати дітей віком 2-18 років".
В інклюзивно-ресурсних центрах діти з особливими освітніми потребами зможуть отримувати комплексну психологічну та педагогічну допомогу. Також фахівці структури будуть зобов'язані забезпечувати кваліфіковане супроводження дитини у навчальному процесі та проводити комплексну оцінку розвитку дитини. Такі установи мають запрацювати на рівні територіальних громад вже з 1 вересня. Голови ОТГ області під час зустрічі підписали меморандум про створення в своїх громадах інклюзивно-ресурсних центрів. Говорить голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич: "Ми плануємо створити в області 30 інклюзивно-ресурсних центрів за найближчі, скажімо, два роки. І це завдання нам під силу. Дуже приємно, що сьогодні голови ОТГ розуміють, що сьогодні є така потреба, що сьогодні потрібно змінювати підходи і до тих дітей, які не мають можливості повноцінно навчатися. І ми сьогодні уклали меморандум про наміри створити ці центри. Обласна державна адміністрація буде надавати практичну допомогу громадам. Також ми готові надавати і фінансову допомогу, таким чином долучатися, але, знову ж таки, лише на умовах співфінансування. Тобто, хотілося б, щоб це були спільні проекти".
Вартість одного інклюзивно-ресурсного центру коливається в межах 600 тисяч гривень. Центри повинні бути обладнані приміщеннями, які пристосовані для дітей з особливими освітніми потребами. В установах облаштовують приймальню, кімнати для вчителя-логопеда та інших фахівців, приміщення для індивідуальних та групових занять з дітьми і зону для занять з лікувальної фізкультури.
Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної (військової) адміністрації, який організовує пасажирські перевезення на приміських маршрутах, отримав рішення влади Житомира про ...
У Житомирі з 1 липня 2024 року у комунальному транспорті не можна розрахуватися готівкою, натомість ввели квиток з QR-кодом, який можна придбати в терміналі...