З 1 липня 2018 року почне діяти новий ДСТУ, у якому немає молока ІІ ґатунку, оскільки вимоги коригуються відповідно до норм Європейського Союзу. Прийом молока від населення не передбачає обмежень – вихід є з будь-якої ситуації.
Про це сказав голова ОДА Ігор Гундич.
«Є певні вимоги ЄС щодо прийому молока від домогосподарств. Але вихід є з будь-якої ситуації – наприклад, створення молочних кооперативів. Люди об’єднуються між собою в кооперативи – по 10-12 голів худоби, купують обладнання для безконтактного надою та охолоджувач і так само будуть продавати молоко. Проблеми ніякої в цьому немає», – сказав Ігор Гундич.
Також він додав, що сьогодні на Житомирщині діє обласна програма – компенсація вартості доїльних апаратів для домогосподарств, які мають 3 і більше корів.
У 2018 році продовжаться компенсації з обласного бюджету за корови та доїльні апарати – планують спрямувати 1,6 млн грн. З них 800 тис. грн – на сприяння розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК).
Цей напрям Програми сприятиме збільшенню кількості сільськогосподарських кооперативів, яких зареєстровано в області 96, а діє лише 19.
Кошти обласного бюджету передбачені на придбання обладнання вітчизняного виробництва у розмірі 90% вартості обладнання та 20% вартості ПДВ за умови попередньої оплати кооперативом постачальнику 10% вартості обладнання.
Підтримка спрямовуватиметься новоствореним, діючим та тим, що призупинили діяльність, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, які мають відповідати критеріям:
за видами діяльності: багатофункціональний, або заготівельно-збутовий, або переробний;
за напрямами діяльності: молочарський, або м’ясний (птиця, кролі), або плодоовочевий, або плодоягідний, або з обробітку землі та збирання урожаю.