11 грудня 2012 року, відбувся семінар-нарада з вивчення польського досвіду щодо комплексного підходу до реформування житлово-комунального господарства.
Навчання у польських експертів з м. Катовіце та Кракова проходили працівники житлово-комунальної сфери, голови правлінь ОСББ, старші будинків, працівники КВЖРЕПів. Також були присутні заступник міського голови Бочковський О.М., начальник управління житлового господарства Півоварова С.І. та координатор проектів з енергозбереження фундації польсько-української співпраці ПАУСІ (київського офісу) В’ячеслав Гусєв.
Начальник управління житлового господарства Півоварова С.І. зазначила, що у Житомирі в цьому році розпочався пілотний проект ОСББ - підготовка управлінських кадрів для ОСББ. В результаті чого 10 керівників ОСББ пройшли навчання в Польщі в липні 2012 року.
На 2013-2015 рр. у Житомирі заплановано реалізацію Проекту енергозбереження та енергоефективності житлових будинків. Започатковано програму «50/50» за ініціативи міського голови Дебоя В.М., гарним прикладом якої є будинок №73 по вул. Київській. Крім того, на 2013 рік заплановано утеплити ще чотири будинки.
Заступник міського голови зауважив, що, крім житлових будинків, у Проекті енергозбереження також беруть участь об’єкти соціальної сфери: «Проводиться комплексне утеплення дошкільного навчального закладу №21. На його модернізацію надано грантові кошти компанією НЕФКО та кошти з міського бюджету. Садочок №21 обрано не випадково. Цей дитячий садок був побудований у радянські часи за проектом для південних регіонів і в ньому не можна було досягнути температури, встановленої відповідно норм».
У квітні цього року експерти проектів з енергозбереження фундації польсько-української співпраці ПАУСІ вирішили долучити Житомир до проекту енергозбереження і насамперед розпочати з підготовки професійних управителів ОСББ. Координатор проектів з енергозбереження фундація польсько-української співпраці ПАУСІ (київського офісу) В’ячеслав Гусєв зазначив, що мешканці будинку є всі співвласниками і саме вони мають об’єднатися, щоб встановити повний контроль за якістю виконання ремонтних робіт, ремонтів під’їздів, дахів, підвалів, утеплення фасадів. За такою схемою вже давно працюють європейські країни. Наприклад, у Польщі така системи функціонує вже 12 років.