До Житомира завітав американський астронавт Ренді Брезник, який розповів про дитинство, свою професію та відкритий космос.
Зустріч проходила 16 березня у Житомирському музеї космонавтики ім. С.П. Корольова. Участь у зустрічі взяли міський голова Сергій Сухомлин, в.о. начальника управління культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва та депутат обласної ради Олена Галагуза.
Астронавт розповів про своє дитинство та про те, як вперше полетів у космос.
«Якби в дитинстві мені показали фотографії мене у космосі – я б не повірив. Я розпочав свою кар’єру з професії пілота, але літаки не давали такої швидкості, щоб можна було облетіти Землю. Я вирішив стати космонавтом. Вже у 2009 році я вирушив у перший політ», – поділився із житомирянами Ренді Брезник.
Також астронавт розповідав про підготовку людей до польотів, про умови життя у капсулі, про сам політ та про космос.
«У космосі надзвичайно красиво. Це не схоже ні на що інше. Ми могли спостерігати за природними явищами. Бачили навіть торнадо», – сказав він.
Ренді Брезник розповідав, як вони у космосі досліджували поведінку риб, рослинностей, а також транслювали для дітей у школах закони фізики у невагомості.
Космонавт є полковником ВПС США, він став учасником одного польоту на «Спейс шаттл» – STS-129. Загалом провів у космосі 10 діб 19 годин 16 хвилин 13 секунд та здійснив два виходи у відкритий космос. Тривалість внекорабельной діяльності (ВКД) – 11 годин 50 хвилин. До польоту в космос Рендольф Брезник та його команда готувалися два роки.
28 липня 2017 року він стартував з космодрому Байконур в якості бортінженера екіпажу космічного корабля «Союз МС-05» і екіпажу Міжнародної космічної станції за програмою основних космічних експедицій МКС-53/53. В Україну Ренді Брезник приїхав с сином, якого вони з дружиною всиновили з Дніпропетровщини. Ренді Брезник однин із самих універсальних фахівців NASA, адже він здатний вижити не тільки у космосі, але й під землею, а також під водою. Для цього він пройшов відповідну підготовку за програмою Європейського космічного агентства та спеціальною програмою NASA з виживання у екстремальному середовищі.
У семи областях України розпочалася реєстрація на пілотний проєкт «Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень» для жінок, які хочуть стати водійками автобусів...
З початком навчального року актуальним стало питання отримання пільгових транспортних карток для учнів та студентів. Тому ми вирішили нагадати, як це можна зробити...