В Україні планують створити новий орган у форматі міністерства, за допомогою якого буде організована робота з ветеранами.
Як має працювати нове міністерство, якими питаннями займатися – обговорювали сьогодні, 17 квітня, заступник голови ОДА Ярослав Лагута, голова громадської ради при Мінсоцполітики України Олексій Ліпіріді та секретар ради Олена Очеретяна разом з громадськими організаціями області, які займаються питаннями ветеранів війни та сімей загиблих.
«Міністерство у справах ветеранів – це робоча назва, ідея створення консолідуючого органу, щоб поєднати всю тематику, яка пов’язана з ветеранами війн. Мова йде не лише про учасників АТО, маються на увазі люди, які свого часу у військовій формі захищала державу, які віддали свій час і здоров’я на захист України. Мета на сьогодні – максимально відкрито консультуватися з громадськими організаціями, щоб зробити такий орган не формальним, а ефективним для вирішення проблем», – зазначив Ярослав Лагута.
Комітет Верховної Ради України з питань ветеранів виступив ініціатором створення «єдиного вікна» для ветеранів у вигляді Міністерства. Протягом трьох місяців Мінсоцполітики буде долучати громадськість і напрацьовувати базові документи – як має діяти новостворюване міністерство, для кого і за якими програмами.
«Коли почалася війни, ніхто не знав, як організувати соціальний захист наших ветеранів. Ці люди захищали Україну у різні роки, але і на сьогодні вони є гарантом безпеки нашої держави. У нас є Державна служба у справах ветеранів із центральним апаратом у Києві та по одній людині в області. Таким чином не може проводитися робота із ветеранами на місцях», – наголосив Олексій Ліпіріді.
Він розповів про досвід роботи з ветеранами у різних країнах світу та можливість перейняти їхній досвід для України.
Протягом тижня ветеранські організації Житомирщини мають вибрати 2-3 координаторів, які будуть співпрацювати з робочою групою у Києві та доносити думки і пропозиції від громадськості області.