До кінця 2018 року повинна бути закінчена реконструкція та культурна трансформація магістрату під музей природи, де буде знаходитися житомирський мамонт.
На цьому наголосив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, 4 травня, під час зустрічі з членами робочої групи та експертами з питань розвитку культури в області.
«Ми вже другий рік поспіль передбачаємо кошти на магістрат. У минулому році не було бачення, що з цією будівлею робити. Цьогоріч ми знову виділяємо кошти і маємо до кінця року відкрити його для відвідувачів. Тому на сьогодні головне завдання якомога швидше зробити проект, щоб запустити ремонтні роботи і встигну до кінця року все завершити», – зазначив Ігор Гундич.
Також він наголосив, що завдяки реформі децентралізації і громади, і область мають достатній фінансовий ресурс, щоб реалізовувати такі потужні і необхідні проекти.
Зустріч експертів та культурних менеджерів з владою проходить вже втретє. Над концепцією розвитку культури працюють культурні менеджери Людмила Зубко, Павло Гудімов, архітектор Андрій Хір, в.о. начальника управління культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва, представники культурних інституцій.
Сьогодні також долучилася до перетворення Житомира в культурний центр ландшафтний дизайнер з Харкова Марина Крячко, яка допоможе влаштувати «зелений» простір біля закладів культури так, щоб він був частиною культурних інституцій.
Учасники зустрічі обговорили можливість розвитку обласного академічного театру ляльок, реконструкції «Клітки» у КП «Парк» міської ради, створення магістратського саду і театрального скверу, реконструкцію краєзнавчого музею, магістрату, створення потужної картинної галереї та концепт-дизайн музею природи.
Крім того голова ОДА Ігор Гундич, заступник голови обласної ради Максим Вілівчук та житомирський міський голова Сергій Сухомлин підписали меморандум про співпрацю та взаємодію у культурній та туристичній сфері задля збереження та розвитку культурних надбань Житомирщини, а також поставили свої підписи на розробленому плані першого поверху музею природи.