Житомирський рибоохоронний патруль продовжує викривати порушення природоохоронного законодавства. Особливу увагу патрульні приділяють дотриманню громадянами правил рибальства під час нерестового періоду. Так, в період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали майже 18 тис. грн.
Під час проведення рибоохоронних заходів у порушників вилучено 175 заборонених знарядь лову. Для прикладу, 14 травня в одному з магазинів м. Житомир патрульні виявили незаконний продаж заборонених знарядь лову - ятерів. На місці події складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП. Засоби лову вилучено.
«Якби громадяни не продавали заборонені знаряддя лову, то браконьєрів на водоймах стало б менше. Тому дуже важливо виявити та вилучити заборонені знаряддя лову ще на прилавку. Звертаюсь до небайдужих людей з проханням, якщо ви помітили незаконний збут заборонених знарядь лову, то обов’язково повідомляйте за телефонами «гарячої» лінії: (0412)24-57-81 або 0674146074. Разом ми зможемо притягнути до відповідальності недобросовісних продавців», - заявив керівник Житомирського рибоохоронного патруля Олександр Гонтар.
Також 17 травня на р. Кам'янка, біля села Рудня Калинівська Малинського району виявлено громадянина, який з гумового човна ловив рибу за допомогою шести сіток. На момент затримання у порушника було виявлено рибу в такій кількості: лин – 7 екз., карась – 5 екз., карась червоний - 1екз., щука - 1екз. та краснопірка – 4 екз. Сума завданих збитків склала 1870 грн. Відносно особи складено протокол за ч.4 ст.85 КУпАП. Матеріали справи направлено в суд.
Під час нересту рибоохоронний патруль Житомирщини проводить рибоохоронні заходи не тільки на водоймах, але й на ринках області. Так, минулого тижня було виявлено чотири порушення продажу біоресурсів. Торгівля здійснювалась без товарної накладної та сертифікату якості. У правопорушників вилучено 16 кг риби та складено протоколи за ч.1 ст. 88-1 КУпАП.
Нагадуємо, в області триває нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. В цей час любительське рибальство дозволено лише спінінгом та однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком. Крім того, виключно з берега та у спеціально визначених місцях.