13 червня 2018 року минає 28 років з дня підняття над будівлею Житомирської міської ради українського синьо-жовтого прапора. Депутати міської ради першого демократичного скликання підтримали ініціативу Народного руху України, Української Гельсінської спілки, Товариства української мови, інших громадських організацій про встановлення на щоглі, поруч із тодішнім державним, українського національного прапора.
24 травня 1990 року Житомирська міськрада абсолютною більшістю голосів прийняла рішення «Про використання української національної символіки на території міста Житомира», яким дозволила громадським організаціям, установам, громадянам використання національної символіки.
13 червня 1990 року о 23:00 год. синьо-жовтий національний стяг замайорів над Житомиром. Житомир став четвертим - після Тернополя, Івано-Франківська і Львова - обласним центром України і першим містом у Наддніпрянській - «Великій» Україні, де використання національної символіки було узаконено спеціальним рішенням міської ради і над будинком якої, поряд із прапором тодішньої Української РСР було встановлено прапор майбутньої Незалежної України.
Напередодні 28-мої річниці підняття прапора в залі засідань Житомирської міської ради відбулася зустріч Житомирського міського голови Сергія Сухомлина з депутатами міської ради 1990-1994 років.
«Житомир став першим містом за межами Галичини «по цю сторону Збруча», першим містом Центральної України, де використання національної символіки було узаконено спеціальним рішенням міської Ради і над ратушею якого всупереч тотальному тиску партійно-державної машини було встановлено синьо-жовтий український прапор, - розповів Віталій Мельничук, Житомирський міський голова (1990-1992 років). - Підняття українського прапора над міською ратушею викликало як захоплення і підтримку з боку більшості житомирян, так і люту ненависть зі сторони радянських органів».
Житомирський міський голова Сергій Сухомлин зазначив: «Я хочу подякувати за ваше рішення. Розумію, як важко приймати таке рішення, коли суспільство не розуміє для чого це необхідно, а лише на вас- меншості – лежить відповідальність за нього. Але як показує життя таке рішення було необхідно прийняти. Саме воно стало прикладом для інших міст України».
Ці події відбулися більш ніж за рік до проголошення Незалежності. Згодом постановами Верховної Ради від 18 вересня 1991 року «Про прапор України» і від 28 січня 1992 року «Про Державний прапор України» національному прапору фактично було надано статус офіційного прапора країни.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...