До категорій громадян, які мають в цьому додаткові гарантії, тепер належать не тільки матері з малолітніми дітьми чи самотні матері, а будь-хто один із батьків або особа, яка їх замінює, якщо вона має на утриманні дітей віком до шести років або виховує дитину віком до чотирнадцяти років чи дитину-інваліда.
Серед інших категорій, неконкурентоспроможних на ринку праці – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; особи, звільнені після відбування покарання; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової або альтернативної служби і яка вперше приймається на роботу; особи, яким залишилося десять і менше років до настання права на пенсію за віком; інваліди, які не досягли пенсійного віку; підлітки, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків можуть, як виняток, прийматися на роботу.
Для працевлаштування цих громадян (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку) підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота в розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Роботодавці самостійно розраховують цю квоту та самостійно забезпечують працевлаштування. За укомплектуванням вакансій фахівцями вони можуть звернутися до служби зайнятості.