Станишівська сільська громада подібна до калейдоскопу туристичних принад. Тут навіть самий вибагливий мандрівник знайде щось цікаве для себе. Від військових об’єктів часів Другої світової війни і до центрів іпотерапії та рибних ставків та річок, все зібрали в одній громаді.
Маршрут громади можна об’їхати за один день, адже всі атракції знаходяться близько один до одного. Приїхавши в Житомир, турист розпочинає оглядовий маршрут від села Гуйва досліджуючи польову ставку Генріха Гіммлера, що отримала назву «Хегевальд» (нім. Hegewald — «Заповідний ліс»). Тут дотепер збереглись бункери та двоповерхова будівля колишньої німецької канцелярії, також в гарному стані гідранти і стара бруківка. Наступним пунктом по маршруту є німецьке кладовище в селі Зарічани, де поховані солдати Вермахту.
«Сьогодні дуже популярний військовий туризм елементами якого дуже насичена наша громада. Крім ставки Гіммлера та німецького кладовища, активним туристам ми можемо запропонувати активний відпочинок в урочищі «Вовчі гори» в селі Зарічани, де можна облаштувати туристичний табір на лоні природи», - наголошує Тетяна Харченко, фахівець Станишівської ОТГ.
Далі для туристів відкривається історично-архітектурна частина маршруту. У центральній садибі громади в селі Станишівка є Свято-Миколаївська церква, побудована у 1861 році з дерева. Далі у селі Лука школа розташована у приміщенні колишнього панського маєтку, а у селі Ліщин діє костел Святої Трійці, який вважається «Останнім взірцем бароко» в Україні. І завершує цей комплекс архітектурних пам’яток унікальний храм у селі Іванків церква Різдва Святої Богородиці, побудована у 1784 році.
«Церкви громади мають велику історію і показують вікові традиції місцевого населення. Крім храмів та військових об’єктів у нас є сучасні атракції для туристів. Це, насамперед, кінно-спортивний комплекс «АЛЮР» у селі Бистра, де мандрівники зможуть відпочити та знайти нові емоції у спілкуванні із кіньми», - переконаний Юрій Матвійчук, голова Станишівської ОТГ.
Це унікальний центр, який користується значним попитом у місцевих мешканців та житомирян. Окрім коней, любителі активного відпочинку знайдуть достатньо місць та риболовлі, як у річці Тетерів так і притоках таких як Гуйва.
Логістика маршруту дуже проста, адже він пролягає фактично через усі села громади вздовж траси Житомир-Ставище. Пошук місця ночівлі для мандрівників теж не складе труднощів, адже від найдальшої точки маршруту в селі Іванківці за 20 хвилин на автомобілі можна дістатись Житомира, де є достатньо готелів та хостелів.
Стосовно харчування, то у Станишівці є декілька закладів громадського харчування, крім того близькість до Житомира створює і тут переваги.
Нагадаємо, що 6 серпня за ініціативи Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного "Програмою U-LEAD з Європою" та Мінрегіоном, відбувся "Ярмарок туристичних пропозицій Житомирщини" на якому громади презентували напрацьовані туристичні маршрути для туроператорів та представників туристичних агентств.
«Станишівська ОТГ має низку переваг у процесі монетизації туристичного потенціалу. Зокрема це розвинена транспортна інфраструктура, чого немає у багатьох інших громад. Сьогодні розробка такого маршруту та його популяризація дозволить активізувати місцевих мешканців створювати умови для приїжджих», - вважає Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.