3 вересня, відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань бюджету участі.
На засіданні були присутні 10 членів Координаційної ради, з них 7 членів координаційної ради від громадськості, а також автори проектів.
Члени Координаційної ради (представники громадськості), які мають право ухвального голосу затвердили список проектів бюджету участі допущених до загальноміського голосування, яке відбудеться з 1 по 10 жовтня.
До 1 вересня тривала перевірка проектів виконавчими органами міської ради.
Відкрила засідання секретар Житомирської міської ради Наталія Чиж, яка курує проект бюджету участі.
«Виконавчі органи опрацювали та надали висновки по всіх проектах. Сьогодні члени Координаційної ради затвердять перелік проектів, які будуть допущені до загальноміського голосування. Частину проектів буде відхилено, але автори цих проектів зможуть подати апеляційну заяву на ім’я голови Координаційної ради. Після розгляду апеляційних заяв буде затверджено остаточний перелік проектів для голосування», - зазначила секретар міської ради.
В ході роботи голова Координаційної ради Андрій Шелестюк ознайомив присутніх з проектами та з висновками виконавчих органів.
За результатами голосування Координаційна рада з питань бюджету участі погодила 77 проектів до загальноміського голосування та відхилила 27 проектів.
З рішенням Координаційної ради можна ознайомитись
тут.
«У 2018 році сума передбачена на реалізацію проектів бюджету участі збільшилася до 15 млн. 219 тис. У порівнянні з минулим роком кількість проектів не збільшилася, в цьому році житомиряни хотіли реконструювати сквери, та як і в минулому році – будувати спортивні майданчики – таких проектів 53. Причини відхилення проектів у тому, що їх зміст суперечить положенню про проект. Зокрема, не допущено до загальноміського голосування пропозиції які: мають комерційний характер, земельна ділянка, приміщення чи інший об’єкт не є у комунальній власності територіальної громади міста Житомира, а також проекти, де автори відмовилися від участі у проекті або ж відмовилися змінювати вартість проекту», - сказала Наталія Чиж.
Також вона розповіла, що голосування за проекти відбудеться у жовтні та проходитиме двома способами.
«Кожна людина може проголосувати тільки за один великий та за один малий проект. Ми впевнені, що при головуванні у нас не може бути фальсифікації, адже можна проголосувати тільки на сайті міськради, ідентифікувавшись за допомогою ЕЦП або Banking ID, або пред’явивши паспорт в пунктах для голосування. Система для голосування не пропустить одного і того ж мешканця міста проголосувати двічі», - зазначила Наталія Чиж.
Автори не допущених до голосування проектів протягом п’яти робочих днів мають право подати апеляційну заяву на ім’я голови Координаційної ради.
Нагадаємо, що з 7 травня по 6 липня житомиряни подавали проекти щодо покращення нашого міста в рамка Бюджету участі. У цьому році міською радою було виділено більше 15 млн грн. на реалізацію проектів житомирян. Від мешканців міста було отримано 104 проекти, на загальну суму 93 млн 441 тис 454 грн. Цього року подано 49 загальноміських (великих) проектів і по 55 локальних (малих).