Під час перевірки кол-центру фахівці Держпраці виявили 41 працівника з якими не уклали трудовий договір » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Під час перевірки кол-центру фахівці Держпраці виявили 41 працівника з якими не уклали трудовий договір

Автор: news_maker от 4-09-2018, 20:20, Переглядів: 529

Під час перевірки кол-центру фахівці Держпраці виявили 41 працівника з якими не уклали трудовий договір

Під час інспекційного відвідування кол-центру у місті Житомирі фахівці Управління Держпраці в Житомирській області встановили порушення трудового законодавства в частині допуску працівників до роботи без укладення трудового договору відносно 41 найманого працівника.

Спеціалісти Управління Держпраці встановили, що працівники кол-центру працювали на умовах договорів цивільно-правового характеру, які мали ознаки трудових, а саме: у наданих інспекторам праці договорах зазначений процес праці, а не кінцевий результат. Праця за цими договорами здійснюється у межах загальної діяльності кол-центру та не є самостійною. Тобто працівники не можуть особисто організувати свій режим роботи та відпочинку, не мають права самовільно залишити робоче місце, виконують вказівки керівництва щодо послідовності проведення робіт, не мають права передоручити роботу та організувати її на власний розсуд. Обсяг послуг, що будуть надаватись, у договорах не визначається. Отже, надання послуг носить постійний характер з систематичним виконанням трудових функцій, в той час як договори цивільно-правового характеру застосовуються для виконання конкретної роботи, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним та його дія прииняється.

Підтвердження наявних ознак трудових відносин інспектори праці також виявили у відомостях про нарахування заробітної плати та в актах приймання-передачі наданих послуг.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск до роботи найманого працівника без оформлення трудового договору встановлено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За вказані порушення керівництвом Управління Держпраці у Житомирській області накладено штраф у розмірі 4 579 290 гривень.

Держпраці наголошує, що відповідно до частини 5 статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцям забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: