В Житомирській області медики не мають жодного сучасного реанімобілю класу С, обладнаного наркозно-дихальною апаратурою, що дозволяє транспортувати важких хворих. Про це на нараді, присвяченій реформуванню медичної галузі, сказав начальник департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олександр Торбас. А за умовами реформування спеціалізована допомога надаватиметься лише на третьому, обласному рівні. І питання – як вчасно доставити хворого – стоїть надзвичайно гостро. Санавіація залишилась, але повністю проблеми це не вирішує:
"Не маючи таких автомобілів, фраза "хворий нетранспортабельний" звучить як вирок. А нам хоча би два таких реанімобіля, один для дорослих, а один, з кювезом, для новонароджених. Сьогодні не може бути такого, щоб хворий був нетранспортабельний. У нас бувають випадки, коли звертаються родичі важкохворих, які хочуть перевезти пацієнта з району до обласної лікарні. Відверто хочу сказати, що ми їм іноді даємо рекомендацію звернутися до київської фірми екстреної медичної допомоги. Виїжджає їх машина класу С, вона має все необхідне обладнання і транспортують хворого"
Коштує це, звичайно, чимало. Як розповів Олександр Торбас, нещодавно так перевозили хворого з Коростеня до Житомира, і коштувала ця послуга п'ять тисяч гривень.
Нагадаємо, за потреби у 240 карет швидкої допомоги, обласний центр екстреної медичної допомоги наразі має трохи більше як 140. І більша частина цих автівок потребує якщо не негайної заміни, то капітального ремонту точно.