Досконале володіння рідною мовою – це не лише вимога часу, а й гарантія її збереження для наступних поколінь. Тривалий вплив русифікації призвів до широкого використання «суржику» та русизмів як у повсякденному спілкуванні, так і в офіційно-діловому мовленні. Кожен свідомий громадянин країни прагне збагатити власний словниковий запас, аби передати нащадкам усе багатство та мелодійність рідної мови. На сьогодні таку допомогу можна отримати у багатьох джерелах, зокрема інтернет-ресурсах. Освітня платформа «Всеосвіта» пропонує вашій увазі добірку інформаційних ресурсів, де можна дізнатися про українські відповідники запозичених слів, перевірити правильність їх написання або знайти тлумачення слів.
-
Мова – ДНК нації – швидка допомога у перевірці правопису та пунктуації
Сайт має власну бібліотеку, блог, тексти вправ та диктантів для тренувань нових знань.
-
LanguageTool – безкоштовний інструмент для перевірки орфографії та граматики
Онлайн – ресурс здійснює перевірку текстів 27 мовами, зокрема українською. Має мобільну версію та підсвічує лексичні, пунктуаційні або орфографічні помилки відповідним кольором.
-
Словотвір - майданчик для перекладів запозичених слів
Розробка українських ентузіастів зі Львова допомагає підібрати найбільш влучний український відповідник до понад 3 тисяч ангіцизмів. Користувач також може додати свій відповідник, якщо такого досі немає у словнику.
-
MOVA. Info - український лінгвістичний портал
Розділи сайту допоможуть знайти тлумачення слова, його правопис або перевірити рівень знань з української мови за допомогою тестів.
-
«Словник української мови» - електронна версія академічного тлумачного словника в 11 томах
Запущена у 2013 році електронна версія словника містить найбільш повний запас слів української мови. За пошуком подається на лише трактування слова, а й приклади вживання його у контексті.
-
Словник скорочень української мови
Понад 10 тисяч абревіатур українською мовою розшифровані у електронному словнику, складеному Андрієм Шитовим та Владимірою Груліховою у 2004 році. Запас слів поповнюється щоденно.
-
YouТube-канал «Лайфхак українською»
Передача, яка пропагує вживання української мови у побуті та інших сферах життя. Кожна з передач циклу має тему, а матеріал розіграний акторами та наближений до щоденних ситуацій з життя українців.
-
Тренажер з правопису української мови
Онлайн-ресурс допоможе перевірити рівень власних знань, вдосконалити навички спілкування українською за допомогою блоку теоретичних положень та практичних завдань. Стане у пригоді й при підготовці до ЗНО.
-
Онлайн-курси Українська мова
Курс вивчення української мови для початківців триває 6 тижнів по 5 годин. Охоплює фонетику, лексикологію, морфологію та орфографію української мови та має проміжний та заключний екзамен.