29 жовтня, у Житомирі розпочалася міжнародна конференція «Коли територія набуває ідентичності» у рамках фестивалю сучасної культури «Жовтень у Жовтні», який проходить в області за підтримки родини Зубко.
Конференція «Коли територія набуває ідентичності» зосереджена на питаннях формування культурної ідентичності міста та регіону. Офіційне відкриття культурної події відбулося за участі керівника ГО «Житомир, зроби голосніше!» Людмили Зубко, одного з ініціаторів фестивалю «Жовтень у Жовтні» Павла Гудімова, голови обласної ради Володимира Ширми.
«Я переконана в тому, що кожен бізнес повинен мати свою соціальну складову. Без цієї складової сьогодні нам просто не бути сильними. Багато подій, які робила ГО «Житомир, зроби голосніше!» дали можливість привернути увагу на певні проблеми і знайти людей, які об’єдналися за цінностями. Приємно, що є представники з ОТГ, які стають господарями на своїх територіях. Ми намагаємся допомогти їм зрозуміти та відчути себе, знайти ті магніти, які були б цікавими для інших», - говорить Людмила Зубко.
За її словами, для цього й розробляється стратегія культурного розвитку області. І хоча Житомирщина лише на початку цього шляху, тільки шукає свою ідентичність, проте вже цікава іншим регіонам.
«У рамках нашої конференції потрібно подумати про відпрацювання технологій, які можна буде потім використовувати в інших областях. Центр сучасної культури чітко дає розуміння, що такі майданчики мають бути, де вільно можуть спілкуватися архітектори, художники, просто молодь. Це дає можливість креативити і запрошувати інших. Якщо такі майданчики створити та сконтактувати по всій Україні – створимо чудову мережу. Це потужний фундамент для вибудови стратегії в майбутньому», - відзначила Людмила Зубко.
Павло Гудімов розповів про проект загалом: «Ми вже представили центр сучасної культури у кінотеатрі Жовтень. Організували проект «Можливо це мистецтво», провели презентацію символічної книги Євгена Нікіфорова. Далі – напрацювання стратегії розвитку Житомира та Житомирщини. Сьогодні працюємо на конференції «Коли територія набуває ідентичності», в рамках якої проведуть лекції та тематичні панелі протягом двох днів».
Отже, після відкриття міжнародної конференції розпочала свою роботу панель 1: Культурна політика в умовах децентралізації. Далі о 15.00 була лекція директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда.
30 жовтня з 9:30 год. реєстрація, а о 10:00 год. – відкриття другого дня конференції.
30 жовтня о 10:10 год. – лекція головної спеціалістки в управлінні спадщиною Національної ради з охорони спадщини Польщі Олександри Хабьєри.
30 жовтня з 12:30 до 14:00 год. – Панель 3: Незручна спадщина.
30 жовтня о 14:00 год. – лекція музиканта та митця з Литви Володимира Тарасова.
30 жовтня з 15:30 до 17:00 год. – Панель 4: Коли територія набуває ідентичності.