14 листопада, у прес-центрі міської ради відбувся брифінг міського голови, під час якого Сергій Сухомлин представив журналістам директора Пластового молодіжного центру Максима Швеця.
«В тих умовах, яких перебуває сьогодні наша країна, дуже важливо, що Пластовий молодіжний центр у Житомирі очолила людина, яка пройшла АТО, чітко розуміє завдання, які стоять перед Пластовим рухом», - зазначив міський голова.
За словами директора Пластового молодіжного центру Максима Швеця, центр працюватиме на основі Стратегії національно-патріотичного виховання молоді.
«Кожен з нас має бути відповідальним, ефективним, щоб надалі розбудовувати нашу країну. Пластовий молодіжний центр має об’єднати всі молодіжні рухи», - сказав Максим Швець.
Нагадаємо: Пластовий молодіжний центр утворений рішенням сесії Житомирської міської ради №987 від 12.04.2018. Напередодні петицію про його створення підтримали 100% голосів за 4 дні. Розпорядженням міського голови з 01 листопада директором центру призначений Максим Швець.
Пластовий молодіжний центр має на меті об’єднати інститути громадянського суспільства, щоб створити сприятливі умови консолідації зусиль усіх організації, що працюють з дітьми та молоддю для їх власного розвитку, інтересів міста та країни в цілому. Інтелектуальний потенціал молоді буде направлений від емоційного зацікавлення певних видом діяльності (художньої, спортивної, ком’ютерної, військової, виробничої та іншої) у практичну площину індивідуальної чи колективної участі у проектах професійного спрямування (від хоббі до конкретного виду діяльності).
Проекти реалізовуватимуться у вигляді майстер-класів, виставок, краєзнавчих мандрівок, фестивалів.
У 2018 році фінансування на заробітну плату та утримання Пластового молодіжного центру не передбачалось. За штатним розписом кількість посад становить 3 одиниці : керівник, головний бухгалтер, фахівець.
В 2019 році планується виділення з міського бюджету на заробітну плату з нарахуваннями 420 тис. грн на 3 штатні одиниці.
Довідково: Діяльність Пластового молодіжного центру у місті Житомирі базується на основі Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження типових положень про молодіжний центр» від 20.12.2017р, Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, згідно Указу Президента України №580/2015, що має на меті формування ціннісних орієнтирів і громадянської свідомості у дітей та молоді на прикладах героїчної боротьби Українського народу. А також згідно Указу Президента України №279/2008 Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні, спрямованого на всебічний розвиток молодої особистості, її моральних, духовних і фізичних якостей.
Основні завдання Пластового молодіжного центру:
- задіяння молоді до громадського життя міста;
- активізація роботи з національно-патріотичного виховання дітей та молоді в місті;
- збільшення волонтерського руху;
- виховання добрих громадян – свідомих, активних членів української та світової спільноти;
- залучення молоді до міжнародних проектів, програм обміну, навчання;
- вирішення питань соціального становлення та розвитку молоді міста;
- співпраця та спільна робота з громадськими організаціями міста.
Дитячо-юнацькі пластові центри створені (створюються) у 7 містах України (Рівне, Вінниця, Івано-Франківськ, Тернопіль, Ужгород, Львів, Буча), а молодіжних центрів комунальної форми власності створено понад 120 в Україні, на їх фінансування виділено понад 50 млн. грн.