Верховна Рада підтримала рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року про введення воєнного стану в Україні, але на термін 30 днів.
Позачергове засідання Верховної Ради України відбулося сьогодні, 26 листопада.
Депутати прийняли проект Закону про затвердження Указу Президента України від 26 листопада 2018 року № 391/2018 «Про введення воєнного стану в Україні», з тими змінами до Указу, які були внесені після заяви Петра Порошенка – ввести воєнний стан на 30 днів, а не 60, як рекомендувала РНБО. І лише у тих областях, які межують з Російською Федерацією та Придністров’ям.
"Указ про запровадження воєнного стану передбачає, що такий стан діятиме виключно в областях України, розташованих вздовж російського кордону, придністровської ділянки Україно-Молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів. Саме там, де може бути нанесено удар", – зазначив Петро Порошенко.
Так, за ініціативи Президента, воєнний стан введено у таких областях: Вінницькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях та внутрішніх водах Керченської екваторії.
"ЗА" проголосувало 276 депутатів.
Відповідно до рішення, в Україні із 28 листопада 2018 року строком на 30 діб водиться воєнний стан, вирішуються питання, пов'язані із введенням названого особливого правового режиму.
Зокрема, державним органам надаються доручення щодо: введення в дію плану запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні; забезпечення постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період; приведення у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня «Повна готовність» визначених об'єктів єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем; утворення рад оборони та забезпечення сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.
Законом також передбачено, «в період дії воєнного стану, введеного названим Указом Президента України, часткова мобілізація оголошується Президентом України у строки і в обсягах відповідно до загроз національній безпеці і обороні України».
«І зараз, коли нам треба об’єднати зусилля, коли нам треба прийняти надважливе рішення про оголошення воєнного стану, який - я хочу окремо наголосити - буде застосований виключно у випадку наземної російської воєнної агресії. Якщо дай Боже спільними зусиллями нам вдасться уникнути цього сценарію, я наголошую як Президент і Верховний Головнокомандувач ЗСУ – не буде обмеження прав, не буде обмеження свобод», - сказав Глава держави під час виступу у Верховній Раді.
«(Указом – ред.) я попросив дати право Президенту як тільки російський солдат перетне кордон - я не буду втрачати жодної секунди для того, щоб забезпечити захист української землі», - додав Петро Порошенко.
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...