Про це зазначив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, 29 листопада, під час спілкування з журналістами.
«Ніколи ні обласна адміністрація, ні держава не відсторонювалися від проблем, які виникають в органах місцевого самоврядування. Ми знаємо про проблему з недостатністю по заробітній платі вчителям. Найближчими днями будемо чітко розуміти, яка додаткова освітня субвенція прийде на область, щоб врегулювати це питання», – зазначив Ігор Гундич.
За його словами, на сьогодні є 9 органів місцевого самоврядування, де виникла недостатність на виплату заробітної плати.
«Це не означає, що органи місцевого самоврядування самі не можуть закрити цю недостатність. Питання в тому, що згідно з бюджетним кодексом, кожен голова ОТГ, мер міста має забезпечити виплати по захищеним статтям, бо у разі невиплати це кримінальна відповідальність. Але кожен намагається до останнього чекати, щоб отримати додаткову субвенцію, і це відбувається з року в рік. Так, проблему цю ми вирішимо. Але це не означає, що так буде завжди. На сьогодні голова ОТГ – це не просто посада, на яку тебе вибрали люди. Це, в першу чергу, відповідальність, яку ти маєш нести перед громадою. У певних випадках потрібно робити непопулярні кроки. Якщо мова йде про те, що малокомплектні школи потрібно оптимізовувати, то це потрібно робити. Тому що коли в школі 18 учнів і 25 вчителів – такого бути не повинно», – наголосив керівник області.
Ігор Гундич додав, що зараз мова йде не про кількість шкіл, а про якість освіти.
«Є міністерська програма, де чітко прописано, які школи мають бути, які школи необхідно оптимізовувати. І не потрібно прикриватися тим, що це проблема державна. Вихід простий – не потрібно боятися і пояснювати людям. У кожній ОТГ є опорні школи, які потрібно реконструювати під нову українську школу, новий освітній простір, і туди із задоволенням будуть іти діти. Це наш прямий обов’язок – надати якісну освіту, створити сучасні умови та забезпечити професійних вчителів», – зазначив голова ОДА.