30 листопада, відбувається надзвичайно важлива подія в житті громади Житомира – Четвертий форум «Інтегрований розвиток Житомира». У «Гнатюк арт-центрі» Форум зібрав представників громадянського суспільства, влади і бізнесу для обговорення фінального проекту Концепції інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року перед її затвердженням на сесії Житомирської міської ради. Організаторами заходу є Житомирська міська рада та німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».
Місто не може прогресивно розвиватися і рухатись вперед без стратегічного бачення. Протягом останніх 2,5 років команда міжнародних та українських експертів спільно з Житомирською міською радою працює над розробкою Концепції інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Четвертий форум інтегрованого розвитку Житомира є продовженням діалогу, започаткованого в 2016 році.
Спеціальними гостями та спікерами форуму стали: Засновник Майстерні Стратегій proryv.in.ua Павло Шеремета, заступник міського голови Дмитро Ткачук, директор Департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Микола Костриця, керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» в м. Житомир Марія Байда.
Учасники форуму мають унікальну можливість обговорити Концепцію інтегрованого розвитку міста Житомир до 2030 року, ознайомитись з Планом сталої міської мобільності, розробленим за підтримки міжнародної консалтингової компанії «Дорнієр Консалтинг Інтернешенал ГмбХ». Крім того, присутні дізналися про ревіталізацію Водонапірної вежі, яка має відкрити свої двері в кінці 2019 року в межах демонстраційного проекту, а також про плани реконструкції центральних площ міста: Соборної площі та майдану Перемоги. Учасники залишать свої пропозиції та оберуть пріоритетні проекти, спрямовані на розвиток районів міста до 2030 року. Родзинкою заходу стане створення послання до житомирян у 2030 році, яке буде зберігатися в капсулі часу в Музеї космонавтики імені Сергія Павловича Корольова.
Житомиряни можуть протягом грудня 2018 року надсилати свої ідеї та пропозиції щодо Проекту Концепції інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року
[email protected]. Повний текст Концепції буде розміщено для загального ознайомлення з 10 грудня сайті http://2030.zhitomir.ua/. Зі стислим викладом методології, основоположних принципів та стратегічних цілей розвитку міста можна ознайомитись вже зараз у короткому варіанті Концепції за посиланням: http://2030.zhitomir.ua/zhytomyr-2030/the-concept-of-integrated-urban-development/
Зауваження та пропозиції для покращення документу будуть опрацьовані та враховані у фінальній редакції, яка в січні 2019 року цього року буде винесена на розгляд сесії Житомирської міської ради.
Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Полтава та Подільський район Києва. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 7,25 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність, сталий економічний розвиток. Окрім того, співпраця з Німеччиною охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.