Про практичне впровадження проекту «ПОЛІНА» учасникам тематичної зустрічі, що відбулася 6 грудня в обласному центрі, розповів помічник Голови Національної поліції України Андрій Ткачов.
Ініціатором інтерактивної зустрічі-обговорення «Разом проти домашнього насильства: передова практика та виклики сьогодення» стало Київське представництво Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні. Відтак у заході взяли участь фахівці, які працюють у напрямку попередження та реагування на випадки домашнього насильства – поліцейські, соціальні працівники, юристи, представники громадських та благодійних організацій.
Основною темою обговорення стало запровадження проекту ПОЛІНА (ПОЛІція проти НАсильства) у Житомирській області.
- Проект упроваджується у всіх регіонах України. У тому числі і на Житомирщині. На початку 2019 року спеціальні мобільні групи запрацюють в усіх обласних центрах, зокрема дві – у м. Житомирі, - повідомив помічник Голови Національної поліції України Андрій Ткачов. – Вони отримуватимуть відповідні повідомлення від операторів «102» та будуть виїздити на місця подій у разі вчинення домашнього насильства. У подальшому проект поширюватиметься на всі населені пункти, у тому числі селища та села, однак у дещо іншій формі, зокрема, завдяки упровадженню ще одного проекту Національної поліції – «Поліцейський офіцер громади».
Уже зараз працівники поліції, які будуть працювати за вказаним напрямом, пройшли відбір та відповідне навчання. Крім того, спеціальні тренінги пройшли і для працівників окремих підрозділів поліції – операторів спецлінії «102», які мають правильно ідентифікувати випадки домашнього насильства, і дільничні офіцери поліції та інспектори ювенальної превенції, які найчастіше стикаються з цим явищем.
Також учасники зустрічі ознайомилися з досвідом роботи благодійних організацій у спеціалізованих притулках, обговорили можливості та алгоритм взаємодії державних та громадських організацій у роботі з випадками домашнього насильства.
Окремо присутні опрацювали у групах питання надання підтримки жертвам домашнього насильства, корекційних програм для кривдників та обговорили практичні аспекти впровадження проекту «ПОЛІНА» у м. Житомирі. Згодом кожна з груп презентувала свої напрацювання колегам та отримала конкретні поради експертів щодо подальшої роботи.