Відбулося засідання міської міжвідомчої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми, демографічного розвитку та гендерної рівності, під час якого було обговорено проблемні питання протидії домашньому насильству у м. Житомирі.
За даними поліції, за 6 місяців 2018 року працівниками сектору превенції Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області прийнято 1572 заяви та повідомлення від громадян про вчинення домашнього насильства. З них: 323 від чоловіків, 1210 від жінок та 39 повідомлень від неповнолітніх, які свого підтвердження не знайшли. За даними зверненнями в період з 01.01.2018 по 30.06.2018 року складено 522 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 173-2 КУпАП, матеріали яких направлено до Богунського та Корольовського районного суду.
Оксана Давиденко, голова ГО «Скриня корисних справ», повідомила про реалізацію проекту на грант міського голови «Неслабка стать», який реалізується за підтримки управління у справах сім'ї, молоді та спорту міської ради й спільно з Житомирським навчальним центром підготовки поліцейських.
Під час засідання ГО та структурним підрозділам міської ради було запропоновано подати пропозиції до проведення міського етапу Всеукрїнської акції «16 днів проти насильства».
Тарасенко Наталія, голова Ради ЖОМГО «Паритет» представила проект «Житомир – місто рівних можливостей», підтриманий асоціацією міст України, який і має на меті популяризацію Європейської Хартії як засадничого документу для запровадження гендерної рівності на системній основі на місцевому рівні, підготовка підґрунтя до розробки та прийняття міської програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків м. Житомира. Партнерами у реалізації проекту є Житомирська міська рада та Головне управління статистики у Житомирській області. Реалізація проекту передбачає низку заходів, які розпочнуться вже у вересні 2018 року.