Упродовж трьох тижнів «некерований автобус» мандрував країною у пошуках відповідального та уважного водія. І в результаті розшукав десятьох героїв – людей, які завжди обережні за кермом та дотримуються Правил дорожнього руху. Відзначили кращих, 7 грудня, керівники Національної поліції України та Консультативної місії Європейського Союзу.
У листопаді за підтримки КМЄС поліцейські запустили другий етап кампанії «Керуй» – «Автобус-привид» у пошуках найкращого водія». Мета акції – звернути увагу всіх громадян країни до важливості безпеки дорожнього руху, розповсюдження ідеї обережного та відповідального кермування та дотримання Правил дорожнього руху.
Упродовж декількох тижнів «некерований автобус» мандрував країною, розшукуючи найкращого для себе водія. Відтак автобус проїхав близько 3,5 тисяч км та знайшов своїх героїв у Сумах, Полтаві, Миколаєві, Хмельницькому та на Рівненщині. І сьогодні ще п’ятеро водіїв отримали нагороди у Києві.
Заступник Голови Національної поліції України – керівник патрульної поліції Олександр Фацевич повідомив, що основним завданням проекту «Керуй» стало привернення уваги всіх громадян держави до проблематики на дорогах.
«Щорічно на дорогах гине більше трьох тисяч громадян. Більше 22 тисяч людей в цьому році травмувалися у ДТП. І хоча з кожним роком ці цифри падають, але для нас це буде надважливою проблемою, допоки на дорогах гинутимуть люди. Ми хочемо показати, що дійсно є дисципліновані, відповідальні водії, які є прикладом для всіх нас, і які за довгу практику керування не створюють проблем для інших учасників дорожнього руху», – наголосив Олександр Фацевич.
Голова Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Кястутіс Ланчінскас повідомив, що тільки об’єднавши зусилля поліції, всього суспільства, різних організацій, можливо знизити кількість смертей на дорогах.
«Якщо цей проект вберіг хоча б одне, два житті або допоміг комусь – це варто того. Такі акції покликані нагадати всім членам суспільства про повагу на дорогах, що нам потрібно одне одного поважати. І чим більше буде таких акцій, чим більше буде таких кращих водіїв, які не скоїли жодного правопорушення на дорозі, які зберігають життя іншим, – тим менше буде загиблих на дорогах», – підкреслив Кястутіс Ланчінскас.
За словами першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції України Олексія Білошицького, для подолання проблематики безпеки дорожнього руху, необхідно підвищити рівень свідомості громадян.
«Ми маємо майже 1,5 мільйони притягнень до відповідальності у сфері безпеки дорожнього руху за цей рік, і він ще не закінчився. Ці цифри свідчать, що попри взаємодію структур у цій сфері ми й досі маємо низькій рівень самосвідомості населення. І це призводить до ДТП з фатальними наслідками. Наша мета – виправити, зробити ситуацію краще. Якщо ми збережемо хоча б одне життя – це вже буде означати, що наші дії не пройшли дарма», – повідомив Олексій Білошицький.
Серед нагороджених – Надія Шеремет із Житомира. Жінка їздить на інвалідному візку, проте це не заважає їй бути уважним водієм із 36-річним стажем. На дорозі вона завжди керується одним принципом: їздити потрібно за правилами – і тоді все буде гаразд.
Нагороду найкращого водія сьогодні отримав і водій із Києва з 32-річним досвідом Сергій Здіорук. Про Сергія поліцейським розповіла його донька Яна. За її словами, він є правильним водієм, який ніколи не порушує правила. І дійсно, чоловік має більш ніж 30-річний водійський досвід – і жодного штрафу.
Жодного порушення Правил дорожнього руху – й у киянина Миколи Болдова. Чоловік кермував автівкою вже 42 роки, а зараз є водієм таксі. Дотримуватися правил – його життєва принципова позиція. Він переконаний, що все в житті, а тим паче – на дорозі – має бути чітко та за правилами.
29 років кермує автомобілем киянин Володимир Тарасенко. При цьому 16 років чоловік працює водієм пожежної частини. За час служби він врятував не одне життя. Зокрема, майже два роки тому Володимир врятував відразу дві родини. Він по драбині по черзі виніс на руках з палаючих квартир трьох дітей, а потім допоміг спуститися і їхнім мамам.
Серед найкращих водіїв для «некерованого автобуса» – волонтер та водій швидкої в зоні проведення бойових дій на сході країни Галина Алмазова. Жінка не змогла приїхати на нагородження, бо наразі знаходиться у зоні проведення операції Об’єднаних сил. Проте вона рятувала життя ще до війни: у 2008 році Галина зупинила машину з двома маленькими дітьми, яка котилася вниз без водія.
Олександр Фацевич висловив подяку відповідальним водіям та європейським партнерам з КМЄС, які надають активну підтримку у реалізації цього проекту.
«Це європейська практика – зблизити і поліцію, і громадян, щоб вирішити цю проблему. І ми активно впроваджуємо таку практику і у нас», – підсумував Олександр Фацевич.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...