Рятувальники обговорили питання прозорості проведення перевірок » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Рятувальники обговорили питання прозорості проведення перевірок

Автор: news_maker от 18-12-2018, 21:23, Переглядів: 310

Рятувальники обговорили питання прозорості проведення перевірок

«Прозорість проведення перевірок суб’єктів господарювання у 2019 році органами державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки» – під такою темою відбувся сьогодні в Управління ДСНС в області круглий стіл для органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання. Спікерами зібрання виступили заступник начальника обласного Управління ДСНС Олег Шахрай та завідувач сектору ДРС у Житомирській області Володимир Галицький.

У своєму вступному слові Олег Шахрай, перш за все повідомив, що напрямок діяльності інспекції у сфері пожежної та техногенної безпеки кардинально змінюється, адже почався перехід від органів контролю до органів запобігання. Основна задача сьогодні – роз’яснити та допомогти суб’єктам господарювання запобігти порушення правил пожежної безпеки. Держава прагне створити для бізнесу комфортні умови. Інспекційні перевірки діяльності підприємств мають бути максимально прозорими та зрозумілими, не зважаючи ні нащо.

Продовжуючи свою промову, Олег Шахрай зауважив, що наразі в Україні активно впроваджується новий підхід до перевірок підприємців. Зокрема, мова йде про впровадження системи розподілення компаній за групами ризику. У разі належного забезпечення на підприємстві безпеки чи фінансової звітності, в інспекторів не буде приводів проводити регулярні перевірки відповідальних бізнесменів. На території області підлягають до перевірки (планово) – 1 тис. 540 суб'єктів господарювання: 301 високого ступеня ризику, 442 середнього ступеня ризику, 791 незначного ступеня ризику та 6 суб’єктів господарювання Житомирської області, які мають ліцензію на провадження встановленого законом виду господарської діяльності.

Під час зібрання спікери довели до присутніх критерії, за якими оцінюється ступінь ризику та періодичність здійснення планових заходів, а також роз’яснили положення Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

У відповідності із законодавством, державний нагляд здійснюється за принципами: відкритості, прозорості, плановості й системності.

Загалом на об’єктах підконтрольних органам державного нагляду й контролю у сфері пожежної та техногенної безпеки упродовж 2018 року вже виникло 110 пожеж, що на 80 % більше у порівнянні з минулим роком. Саме тому, враховуючи нововведення у законодавчих актах в сфері державного нагляду та контролю, необхідно об’єднувати зусилля рятувальників та підприємців для запобігання збільшення кількості пожеж.

Володимир Галицький, у свою чергу, повідомив, що Державна регуляторна служба України спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за підтримки Офісу ефективного регулювання запустила в текстовому режимі Інспекційний портал https://inspections.gov.ua, який запрацює вже з 1 січня 2019-го. На порталі буде сконцентрована вся інформація щодо перевірок бізнесу та будь-який суб’єкт господарювання зможе дізнатися, коли йому чекати на перевірку і який орган її здійснюватиме.

Варто зазначити, що з 1 січня 2019 року, по закінченню мораторію на перевірки бізнесу, об’єкти, що належать на правах власності (знаходяться в оренді тощо) фігурують у комплексному плані перевірок на 2019 рік, який затверджено наказом Державної регуляторної служби України від 15.11.2018 № 152.

Рятувальники обговорили питання прозорості проведення перевірок
Рятувальники обговорили питання прозорості проведення перевірок
Рятувальники обговорили питання прозорості проведення перевірок

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: