У Коростені готові до приєднання навколишніх сільських рад згідно з Перспективним планом формування об’єднаних територіальних громад. Про це 10 січня заявив Володимир Москаленко, Коростенський міський голова, на робочій зустрічі з керівництвом району, Володимиром Арешонковим, народним депутатом України та Василем Невмержицьким, директором Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.
«Ми готові до роботи над створенням Коростенської ОТГ у тому форматі, який запропоновано Перспективним планом. Місто потребує простору, а села нової якості послуг, разом ми зможемо повною мірою досягти поставлених цілей та використати всі переваги, які дає децентралізація» - повідомив міський голова Коростеня.
В минулому році на Житомирщині вже два міста обласного значення створили ОТГ. Житомир приєднав Вересівську сільську раду, а Новоград-Волинський Майстрівську сільську раду. На сьогодні процес консультацій про створення ОТГ навколо міст обласного значення триває у Бердичеві, Коростені та Малині.
«У Коростені є конструктивний діалог стосовно питання створення громади. За одним столом зібрались всі керівники району та міська влада – це важлива перевага, адже консолідовані зусилля всіх гілок влади створюють умови для активного розвитку та швидкого розв’язання проблем», - вважає Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.
Фахівці Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, надають консультаційну та методичну підтримку громадам у процесі створення ОТГ.
Нагадаємо, що згідно з Перспективним планом до майбутньої Коростенської ОТГ мають увійти 18 сільських рад та Коростенська міська рада. На сьогодні в районі вже створено Ушомирську та Горщиківську об’єднані громади.
Крім того, під час зустрічі учасники обговорили перспективи наступного етапу реформи децентралізації – укрупнення районів. Як наголосив Володимир Арешонков у Парламенті на сьогодні знаходиться низка законопроектів, які мають активізувати впровадження реформи місцевого самоврядування, зокрема «Про засади адміністративно-територіального устрою» та «Про службу в органах місцевого самоврядування».
«Ці законопроекти дозволять громадам та регіонам активніше використовувати можливості децентралізації. Крім того ми маємо до 2020 року вийти на фінішну пряму у процесі створення ОТГ. Аби на чергові місцеві вибори ми пішли на новому адміністративно-територіальному устрої», - вважає Володимир Арешонков, народний депутат України.
Учасники зустрічі домовились продовжити консультації з приводу приєднання сільських рад до Коростеня.