19 січня, в Україні відзначають одне з найголовніших православних свят - Хрещення Господнє. Це свято є однією із п'яти важливих подій Ісусового життя поряд із Преображенням, Розп'яттям, Воскресінням і Вознесінням.
У Житомирі 19 січня традиційно святкові заходи проходили у міському Гідропарку. Цього дня Представниками Ради християнських церков Житомирської області та міста Житомира було здійснено чин великого освячення води. Усі бажаючі мали змогу зануритися у хрещенську воду в заздалегідь підготовленій ополонці. Щоб учасникам хрещенської купелі було комфортно, організатори заздалегідь потурбувалися про намет, у якому можна переодягнутися та зігрітися. А для всіх гостей свята Водохреща підготували цікаву музично-розважальну та святкову концертну програму, літопис далеких часів та розповіді про історію свята Богоявлення Господнього.
Довідково: Відзначення Водохреща - суто християнська традиція. А походить вона ще від хрещення Ісуса, яке він прийняв від Івана Хрестителя на річці Йордан у 30-річному віці. Саме ця подія започаткувала одне з семи головних церковних таїнств - Таїнство водохрещення, що знаменує ніби нове народження людини (а зараз найчастіше — маленької дитини) для життя у Христі.
Хрещення Господнє - велике свято, яке до радянських часів відзначалося в Україні, мабуть, так само масштабно, як і Різдво чи Щедрий вечір. Чоловіки вирубували з річкового льоду великий хрест і забарвлювали його у червоний колір фарбою чи буряковим квасом. Окрім того, з льоду робили також престол, який розташовувався біля хреста. Це все було частиною святкової композиції, яку завершували «царські врата» – арка із соснових чи ялинових гілок.
У день Водохреща відбувалася велика святкова хода до річки, де біля льодової композиції відбувалося богослужіння, а в небо запускали голубів, прикрашених кольоровими стрічками. Після того, як священик занурював у воду хрест, вода вважалася освяченою, і люди набирали її з ополонки у посуд, який принесли із собою. Вважалося, що свячена вода приносить очищення і позбавляє від хвороб краще за будь-які ліки. Тож у звичаї купатися у цей день в ополонці немає нічого дивного.
5 березня 2025 року міськвиконком Житомирської міської ради затвердив Порядок проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міських автобусних маршрутах ...
25 березня житомиряни стали свідками того, як ремонтники ліквідовують яму з водою на перехресті вулиць Покровської та Грушевського, засипаючи її зрізаним асфальтом...
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...