Житомир підпише нові зобов’язання в рамках загальноєвропейської ініціативи «Угода мерів» » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Житомир підпише нові зобов’язання в рамках загальноєвропейської ініціативи «Угода мерів»

Автор: news_maker от 17-02-2019, 22:08, Переглядів: 353

Житомир підпише нові зобов’язання в рамках загальноєвропейської ініціативи «Угода мерів»

7 лютого 2019 року, депутати Житомирської міської ради підтримали приєднання міста Житомира (одне з перших українських міст) до європейської ініціативи «Covenant of Mayors for Climate and Energy» (угода мерів щодо проблем клімату і енергії) чим визначили намір міста скоротити споживання енергії та викидів СО2 не менше ніж на 30% до 2030 року та збільшити частку використанні відновлюваних джерел енергії.

Після прийняття у 2008 році Пакету ініціатив Європейського Союзу з питань клімату й енергетики, Європейська комісія започатковувала ініціативу «Covenant of mayors» («Угода мерів») для заохочення й підтримки зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку.

Органи місцевого самоврядування відіграють вирішальну роль у пом’якшенні наслідків зміни клімату, врахувати, що 80% споживання енергії та викидів CO2 пов’язані із діяльністю міст.

У 2012 році місто Житомир приєдналося до європейської ініціативи «Угода мерів», відповідно до якого місто взяло на себе добровільне зобов’язання випередити загальноєвропейські вимоги Європейського Союзу стосовно скорочення викидів CO2 щонайменше на 20% до 2020 року, шляхом запровадження на підпорядкованій території енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.

В 2014 році в Європейському Союзі стартувала ініціатива «Mayors adapt» («Мери адаптуються»), метою якої було залучення міст до прийняття заходів по адаптації до змін клімату.

Наприкінці 2015 року обидві ініціативи («Угода мерів» та «Мери адаптуються») були об’єднані в нову комплексну програму Європейського Союзу «Covenant of Mayors for Climate and Energy» («Угода мерів»), що включає прийняття цілей ЄС до 2030 року, а саме скорочення викидів CO2 на території міста щонайменше на 40% (для країн Східної Європи щонайменше 30%) до 2030 року та комплексний підхід до пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них. Ця ініціатива стала найбільшою в області клімату та енергетики в світі, об’єднавши більш ніж 7000 мерів-підписантів, які представляють понад 210 мільйонів громадян.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: