Цю проблему озвучив начальник Управління ДСНС України у Житомирській області Ігор Нікітчук під час наради керівного складу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту області за 2018 році.
«Роками не вирішуються питання протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості у м. Житомирі. У жодному із 18 таких будинків системи протипожежного захисту, системи димовидалення, шляхи евакуації, елетрообладнання не відповідають вимогам нормативних документів», – зауважив Ігор Нікітчук.
Головний рятувальник області попередив, що вже незабаром у Житомирі знову пройдуть перевірки будинків підвищеної поверховості (будинки висотою 10 поверхів та вище). Після останньої пожежі в київській багатоповерхівці питання безпеки в таких будинках знову виходить на перший план, адже мешканці цих осель стають заручниками ситуації. Вже навіть є окреме доручення прем’єр-міністра України стосовно таких перевірок.
14 лютого під час брифінгу Олег Шахрай зауважив, що ця проблема вже не вирішується упродовж декількох років. За дорученням Кабміну у період з лютого по листопад 2019 року в Україні проводитимуться перевірки таких будинків. Житомирські 18 будинків підвищеної поверховості місцеві фахівці ДСНС також вкотре проінспектують.
Олег Шахрай переконує, що пожежі в подібних будинках та й взагалі в багатоповерхівках виникають досить часто, а їх мешканці стають безпорадними заручниками ситуації, коли димом заповнюється увесь під’їзд. Зокрема, 13 лютого у Житомирі вогнеборці ліквідовували пожежу в багатоповерхівці по вул. Селецькій. В ніч на 5 лютого горіла квартира в дев’ятиповерховому будинку по Грушевського, де за попередньою інформацією, загоряння сталося через коротке замкнення в електромережі – вночі у кімнаті, де спала господиня, в розетку через подовжувач був увімкнений масляний обігрівач. 31 січня від короткого замикання у вимикачі сталася пожежа у квартирі на першому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку в Коростишеві, де від отруєння продуктами горіння загинула пенсіонерка. І таких прикладів безліч.
Важливим фактором, який впливає на оперативність у гасінні пожеж, є наявність мережі протипожежного водопостачання. Водночас на сьогодні у несправному стані перебувають майже 13% пожежних гідрантів із 3293, 81 пожежне водоймище із 2613, 173 водозабірні пристрої 1363 водонапірних веж.
У підсумку серед подій минулого року найчастіше підрозділи ДСНС області залучалися до ліквідації саме пожеж – 2458 виїздів, 387 пожеж сталося у Житомирі (в тому числі 2 пожежі у будинках підвищеної поверховості). Врятовано життя 45 мешканцям та матеріальних цінностей на суму 210 млн. грн.
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...