Cтарший науковий співробітник КП "Житомирводоканал" розповіла про контроль за якістю води » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Cтарший науковий співробітник КП "Житомирводоканал" розповіла про контроль за якістю води

Автор: news_maker от 2-03-2019, 13:26, Переглядів: 527

Cтарший науковий співробітник КП "Житомирводоканал" розповіла про контроль за якістю води

Одним із фахівців підприємства, в обов"язки якого входить контроль над якістю води, що надходить до споживачів, є начальник контрольно-вимірювальної лабораторії Слободенюк Олена Анатоліївна, кандидат наук та старший науковий співробітник. Олена Анатоліївна за освітою — еколог, після завершення аспірантури працювала у науково-дослідному інституті у Києві. Проте у певний період життя вона вирішила повернутися до рідного міста і влаштувалась інженером у контрольно-вимірювальну лабораторію КП “Житомирводоканал”, а вже через 5 місяців очолила її. Начальник контрольно-вимірювальної лабораторії в інтерв"ю розповіла про особливості своєї роботи та про те, які етапи очищення проходить вода, перш ніж потрапити до споживачів.

- Олено Анатоліївно, розкажіть, будь ласка, як ведеться контроль над якістю води?

Контрольно-вимірювальна лабораторія стежить за якістю води на всіх етапах: від місця її водозабору і до надходження води у помешкання житомирян.

Очищення води ведеться цілодобово. Щодня ми контролюємо якість води за 24 показниками, за більшістю із них — двічі на день. Щопонеділка ми проводимо так званий моніторинговий контроль якості води у водосховищах “Дениші” та “Відсічне”. Один раз на місяць робимо повний аналіз води, де дуже детально і глибоко аналізуємо якість води за 46 показниками. Протоколи дослідження якості питної води, що подається на місто, ми розміщуємо на нашому сайті щомісяця.

- Які етапи очищення проходить вода, перш ніж потрапить до споживача?

Для того, щоб очистити воду, ми відбираємо її у водосховищі, на насосній станції 1-го підйому. Після цього вона “транспортується” трубопроводами на станцію очищення води 2-го підйому, де проходить декілька етапів очищення.

Ми очищуємо воду за двома технологіями. Перша — класична: воду обробляють коагулянтом та флокулянтом. Потім вона надходить у відстійники, у яких основна кількість домішок випадає в осад разом із забруднюючими речовинами. З відстійників вода переходить на фільтри, а звідти, після додавання гіпохлориту (знезаражуючого компоненту), вона надходить у резервуари питної води, з яких “транспортується” до будинків та усіх промислових об'єктів Житомира.

Друга технологія очищення води є більш новою. Вона передбачає застосування до обробленої коагулянтом та флокулянтом води контактних освітлювачів, після “проходження” яких вона надходить на фільтри. Попередньо знезаражена за допомогою гіпохлориту, вода потрапляє до загального резервуару і “транспортується” до осель споживачів.

- Що Вам найбільше подобається у Вашій роботі?

Найбільшим плюсом моєї роботи є постійний рух. Людина, яку я дуже поважаю і яка є моїм наставником у житті, завжди говорила, що рух — це життя, а камінь, який лежить, обростає мохом. Мені подобається цей нескінченний рух. Вода змінюється щосекунди, за нею треба стежити, потрібно приймати відповідні рішення, тому що технологія очищення є, вона є одна, але можна підбирати дозування реагентів — і вона буде відповідно відгукуватися на ці дії.

Моя робота спонукає мене постійно працювати над собою.

- Поділіться, будь ласка, найкращими спогадами, пов'язаними з роботою.

Приємні робочі моменти насамперед пов'язані із досягненнями. Коли ти впорався із викликом — отримуєш задоволення від цього. У нас був дуже важкий момент минулого літа: у країні не було достатньої кількості хлору для знезараження води. Проблема ускладнювалася ще й тим, що хлору не було в найважчу та найгарячішу пору року, коли воду дуже складно очистити та знезаразити. Тоді було дуже важко, доводилося “викручуватися” усім (це робота великої кількості людей), але технологи і лаборанти — великі молодці. Вони справилися із викликом! Житомиряни нарікали на те, що вода кольорова, брудна тощо, але, знаючи проблему зсередини, знаючи, чим могла обернутися відсутність хлору, ти просто розумієш, що вдалося уникнути набагато гіршого. І це приносить втіху. Іноді доводиться витрачати надзусилля для того, щоб долати труднощі, з якими ми стикаємося. Коли нам вдається із ними впоратися — це приносить задоволення.

- Як любите відпочивати у вільний від роботи час?

Відпочиваю я в колі своєї сім'ї. Не люблю пасивний відпочинок. Коли є багато вільного часу, ми з сім'єю ходимо в гори, в Карпати. Мабуть, це якось передається, бо в мене дитина така ж активна. Ідеальний відпочинок для мене — це коли ти вибігався, скинув з себе напруження, отримав позитивні враження від чистого повітря, напився кришталевої води, помилувався красою природи. Вихідні у теплу пору року відпочиваємо із наметами, на риболовлі, біля багаття. Вечорами робочого дня ми усією сім'єю катаємося на велосипедах. Обожнюю рух, бо рух - це життя!

Інтерв"ю записала Анастасія Романчук

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: