Фахівці 11 об’єднаних громад Житомирщини продовжують навчання новій політиці поводження з твердими побутовими відходами в рамках проекту «Удосконалення послуг з управління комунальними відходами». 26 та 27 лютого у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, відбувся другий модуль тренінгу «Інституційні, організаційні та правові засади місцевих планів дій щодо управління ТПВ».
Цей модуль має на меті навчання ключових фахівців ОТГ щодо основних аспектів та підходів, інституційних, організаційних і правових засад поводження з твердими побутовими відходами, а також підтримка ОТГ у розробленні місцевих планів дій з управління твердими побутовими відходами.
«Сьогодні фахівці громад отримають нові знання, які допоможуть вирішити ключову проблему екології більшості громад країни – засміченість. Ми нещодавно повернулись із навчальної поїздки у Словенію, де вивчали досвід поводження з ТПВ. Тепер всі ці дані ми маємо вкласти у нову політику ставлення до сміття», - вважає Сергій Пономарьов, регіональний координатор проекту «Удосконалення послуг з управління комунальними відходами».
Фахівці 11 громад регіону протягом двох днів опрацьовували механізми перевірок поводження зі сміттям мешканців громад, боротьби зі стихійним спалюванням сміття, формуванням тарифів на вивіз ТПВ та використання механізму міжмуніципального співробітництва між громадами. Також спікери модулю розповіли про комунікаційну стратегію у процесі реалізації місцевого плану дій та основи проектного менеджменту.
«Інформація дуже корисна, адже допомагає нам із проблеми, якою сьогодні є поводження зі сміттям, зробити можливість розвитку, а у певних моментах і заробітку грошей», - наголошує Юлія Степанчук, начальник відділу економіки Червоненської ОТГ.
Наступний модуль тренінгу відбудеться у березні, також найближчим часом фахівці відібраних громад знову відвідають Словенію в рамках навчального візиту по вивченню досвіду поводження з ТПВ.