Три громади Житомирщини отримали спецавтомобілі для перевезення осіб з інвалідністю » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Три громади Житомирщини отримали спецавтомобілі для перевезення осіб з інвалідністю

Автор: news_maker от 24-03-2019, 00:46, Переглядів: 667

Три громади Житомирщини отримали спецавтомобілі для перевезення осіб з інвалідністю

Відтепер Баранівська, Брусилівська та Любарська ОТГ мають спеціальний транспорт для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

Нові автомобілі громадам передали у Києві, 22 березня, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Загалом придбали 25 спеціально обладнаних автомобілів, 10 із яких ще раніше передали на місця. Сьогодні ж 15 громад отримали спеціально обладнані автомобілі для перевезення осіб та дітей з інвалідністю.

За словами директора департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрія Прокопця, на Житомирщині 3 громади отримали такі автомобілі – Баранівська, Брусилівська та Любарська, які прийняли рішення про створення служби перевезнь та затвердили її фінансування на 2019 рік.

Автомобілі укомплектовані пасажирським підйомником, що керується дистанційним пультом. Для зручності підйомник має перехідний місток. Основні технічні параметри відповідають Директивам Безпеки ЄС.

Як зазначив Міністр соціальної політики Андрій Рева, це є продовженням програми стимулювання територіальних громад до створення служб перевезень людей з інвалідністю (соціальне таксі), що була запроваджена у минулому 2018 році. Вона вкрай важлива для усунення бар’єрів в життєдіяльності осіб з інвалідністю, у реалізації їх прав та транспортної доступності, особливо людей на візках.

Основний критерій вибору громад – прийняте рішення органу місцевого самоврядування про створення служби перевезень. Для запуску цієї програми необхідне звернення зі заявою та відповідними документами, які подаються щороку до 1 квітня, і кошти на її утримання, що виділятимуться з місцевого бюджету.

З цією метою ще в минулому році Урядом було затверджено відповідний Порядок використання коштів, передбачених і в Державному бюджеті на придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

Цим документом визначені умови, гарантувавши виконання яких, органи місцевого самоврядування можуть розраховувати на забезпечення спеціально обладнаними автомобілями за кошти державного бюджету.

Основними пунктами цих умов є:

– проживання не менше 25-ти осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, та не мають в особистому користуванні та в користуванні їх законних представників автомобілів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
– функціонування служби з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату або наявність рішення про утворення її в поточному році;
– наявність документів, що підтверджують затвердження видатків на поточний рік для фінансування служби з перевезення.

Три громади Житомирщини отримали спецавтомобілі для перевезення осіб з інвалідністю

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: