Керівники об’єднаних територіальних громад Житомирщини переймали корисний досвід Новоолександрівської ОТГ Дніпропетровської області та розповідали про свої досягнення.
Конференція на тему «Реформа децентралізації. Досвід по-Волоськи» відбулася, 19 березня, на базі центру вертебрології та реабілітації за участю голови ОДА Ігоря Гундича, голови ГО «Житомир: Зроби голосніше» Людмили Зубко та старости Волоського старостинського округу Новоолександрівської ОТГ Дніпропетровської області Андрія Пінчука.
«Житомирщина є лідером з децентралізації. Громади, які об’єдналися перші, показували гарні результати, і це дало поштовх для подальшого об’єднання. Дуже важливо продовжувати цей процес, обмінюватися досвідом, адже у кожного з вас різні досягнення. Це дасть розуміння, що необхідно покращувати у своїй громаді, щоб людям стало ще комфортніше», – зазначив Ігор Гундич.
Керівник області наголосив – конференція відбувається на базі центру вертебрології та реабілітації тому, що він є якраз тим символом змін, який показує результат реформ в Україні: «Хочу, щоб ті проекти, які ми будемо з вами втілювати найближчі три роки, відповідали вимогам і стандартам, які ви побачили сьогодні у центрі вертебрології».
«У рамках такої важливої реформи всі ви є лідерами, а це шалена відповідальність. Об’єднатися – це найменше, що трапилося у житті громади. Далі – найскладніше. Останні 80-100 років були станом коми, після чого змінилася ментальність українців. Сьогодні, коли ти приймаєш рішення об’єднатися, ставиш за мету переконати громаду, щоб вони стали на твою сторону – це справжнє мистецтво. І таким мистецтвом необхідно ділитися з іншими. Саме тому в нас у гостях сьогодні староста з Дніпропетровської області, адже йому є чим поділитися», – зазначила Людмила Зубко.
Андрій Пінчук розповів керівникам громад про найважливіші реформи, які відбулися у громаді після об’єднання, як вдалося їх втілити, та що планує реалізовувати громада далі.
«Наша громада – це перша хвиля об’єднання. Ми на своїй шкурі відчули всі плюси і мінуси цієї першості. Об’єдналося 2 сільради, майже 10 тисяч населення. У моєму окрузі 2 тис. населення і 4 села. У нас не було питної води. Стара мережа просто зруйнувалася. 40% населення отримували воду кілька годин на тиждень або на місяць. І тому після об’єднання це стало питанням номер один. Інша проблема – як і всюди – сміття. У нас було 60 сміттєзвалищ, близько 60 тисяч кубометрів сміття. Третя проблема – наша школа. Це був найбільший центр корупції у селі», – зазначив староста.
На сьогодні у Волоському окрузі нова сучасна система водопостачання, сортування сміття, відремонтована та оснащена технікою школа, заасфальтовані дороги.
У планах громади – поставити потужні очисні системи, щоб люди могли впевнено пити воду з крану, побудувати стадіон, спорткомплекс, облаштувати набережну.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...