За Президентською програмою «Доступна медицина» на Житомирщині продовжують будувати 21 сучасну та комфортну амбулаторію нового типу із житлом для лікарів. Окрім оновленого вигляду та обладнання, у кожному такому закладі працюватиме телемедицина.
Про це йшлось під час онлайн-наради, 26 березня, під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лева Парцхаладзе. Участь у нараді взяв заступник голови ОДА Ярослав Лагута.
Заступник Міністра зазначив, що в рамках Президентської програми в Україні вже ввели в експлуатацію 25 нових амбулаторій.
«Наразі будівництво триває на 386 об’єктах. На багатьох з них роботи на стадії завершення. Загалом на першому етапі заплановано побудувати 517 таких амбулаторій. Такі сучасні медамбулаторії – це новий стандарт у наданні первинної медичної допомоги у сільській місцевості. Адже поєднують у собі доступну та кваліфіковану допомогу, комфортні умови, сучасне обладнання і телемедицину», – розповів Лев Парцхаладзе.
В об’єднаних громадах Житомирщини будуть 21 амбулаторію нового типу, 5 з яких вже на стадії завершення.
Як зазначив заступник голови ОДА Ярослава Лагута, фахівці кожного такого медзакладу користуватимуться можливостями телемедицини.
«Нові амбулаторії будуть оснащені комп’ютерним обладнанням та швидкісним інтернетом, які є найважливішими елементами для впровадження телемедицини. Такий зв’язок допоможе сімейним лікарям спілкуватись із фахівцями вузької спеціалізації вторинного та третинного рівнів, встановлювати діагноз та визначати спосіб лікування».
Наразі телемедицина працює у 5 медзакладах області – Житомирській обласній дитячій лікарні, Обласній клінічній лікарні ім. О.Гербачевського, Обласному діагностичному центрі, центрах ПМСД у Малині та Новій Боровій.