4 квітня, директори закладів для оздоровлення та відпочинку дітей, що розташовані на території Житомирської області, презентували свої можливості та розповідали про умови. Цьогоріч змінено спосіб фінансування на придбання путівок для дітей з обласного бюджету. Чим більше райони та ОТГ закладуть місцевих коштів на оздоровлення та відпочинок дітей, тим більше зможуть отримати на ці цілі й фінансової підтримки від області.
«Цьогоріч пропорційного розподілу коштів між районами не буде. Чим більше фінансування на оздоровлення дітей закладуть ОТГ та райони з місцевих бюджетів, тим більшою буде підтримка і з обласного. Стимулюємо у громадах не забувати і про соціальний напрям, про їх дітей. А не виділяти кошти лише на ремонти доріг, утеплення шкіл, садочків, що видно і так. Потрібно інвестувати в дітей», – наголосив заступник голови ОДА Ярослав Лагута.
Також директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрій Прокопець нагадав, що цьогоріч є зміни у порядку використання коштів. 10,5 млн грн, які передбачені на оздоровлення дітей за рахунок обласного бюджету, відтепер передаватимуть до районних бюджетів. Розподіл коштів залежить від кількості пільгової категорії дітей, які є у кожному районі. Ці кошти будуть використовуватися виключно на заклади, які працюють на Житомирщині. Проте за рахунок місцевих бюджетів можна придбати путівки і в заклади оздоровлення поза межами області.
Так під час засідання оперативного штабу з вирішення питань підготовки та організації оздоровлення та відпочинку дітей шість закладів презентували свої потенційні можливості, а саме:
- Чуднівський спортивно-оздоровчий табір «Корчагінець»;
- Дитячий оздоровчий заклад «Лісова казка» при обласному санаторії радіаційного захисту для дорослого та дитячого населення;
- Дитячий оздоровчий заклад «Дзвіночок» при Житомирському обласному лікувально-санаторному центрі радіаційного захисту для дорослого та дитячого населення «Дениші»;
- Дитячий оздоровчий заклад «Чайка»;
- Дитячий заклад оздоровлення і відпочинку «Орлятко»;
- Позашкільний навчально-оздоровчий заклад «Дитячо-юнацький табір «Березовий гай».
Кожен із закладів для оздоровлення та відпочинку має належні умови для занять спортом дітей, для проведення змагань та ігор. Деякі вирізняють санаторною направленістю, там проводять медичні процедури для дітей. Більшість таборів планують розпочати роботу у травні. Таким чином в середньому буде по 4-6 змін від 14 до 21 дня кожна.
«Крім оздоровлення в таборах діти повинні бути забезпечені цікавим дозвіллям та відпочинком. Увесь час діти мають бути чимось зайняті, щоб вони не нудьгували», – наголосив Ярослав Лагута.
Нагадаємо, що цього року з обласного бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій спрямують 10,5 млн грн, що дасть можливість оздоровити понад 1,5 тисячі дітлахів.