10 квітня, у Житомирі представники об’єднаних територіальних громад розповідали про свої важливі успіхи та значимі досягнення в рамках презентації «Кращі практики реформи децентралізації». Це історії про те, як в невеликих селах та містечках вже сьогодні реалізовуються креативні проекти, які подобаються молоді та дітям.
Свої здобутки та напрацювання представили фахівці Семенівської ОТГ, які презентують цікаву практику трансформації бібліотечного простору в селі Іванківці у сучасний молодіжний центр. Голова Високівської ОТГ Микола Бардук розповів про формування нового освітнього простору у Високівській гімназії. Фахівці Баранівської ОТГ презентували проект «Створення міжшкільного ресурсного центру», який вже реалізований в рамках великого проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу». Команда Тетерівської ОТГ розповіла про розвиток туристичного потенціалу громади та успішні проекти у цій сфері.
«Ці практики показують, що місцева влада в громадах має всі можливості для того аби змінювати якість життя на місцях. Крім ремонтів та відновлення інфраструктури громади працюють над створенням нових можливостей для людей», – наголошує керівник Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький.
ОТГ мають можливість писати проекти розвитку та залучати кошти з різних міжнародних фондів та організацій. Саме таким є досвід Баранівської ОТГ, яка за підтримки програми «U-LEAD з Європою» створює молодіжний кластер органічного бізнесу.
«Із самого початку ми знали, що наша громада має своє майбутнє, прагнули створити умови для того, аби молодь тут залишалася, працювала. Тоді дізналися про конкурс від Європейського Союзу і вирішили спробувати свої сили. Наш проект пройшов конкурсний відбір у грудні 2017 року, і вже з 2018 року втілюємо – молодіжний кластер органічного бізнесу. Це велика перспектива: тут можна вирощувати органічні ягоди, сіяти органічні культури. Організовуємо органічну сироварню. Створюємо торгово-тренінговий центр та прозорий офіс. У рамках цього проекту вже працює міжшкільний ресурсний центр з різними цікавими гуртками для школярів, який вже надзвичайно популярний серед молоді», – розповіла представник Баранівської ОТГ Оксана Загорська.
Про використання державних коштів для розвитку та якісного перетворення у громадах розповів голова Високівської ОТГ.
«Наша громада три роки була учасником конкурсів за підтримки Державного фонду регіонального розвитку. За кошти ДФРР утеплили два корпуси Високівської гімназії. Другим проектом, втіленим в громаді, є енергозберігаюче освітлення у всіх п’яти селах. А з минулого року у Високівській гімназії облаштовуємо новий освітній простір за стандартами Нової української школи», – зазначає Микола Бардук.
Найуспішніша реформа в країні – реформа децентралізації, ініційована та впроваджена Президентом України Петром Порошенком, на Житомирщині активно втілюється та демонструє якісні зміни. І громади пишаються своїми успіхами, будують нові плани та ставлять амбітні цілі.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...