Сьогодні енергоефективність стосується не лише житлового сектору, а й промисловості, транспорту та комунальних підприємств. І цей ринок дозволить створити близько 70 тисяч нових робочих місць. А вже за 5 років Україна зможе відмовитися від імпортного газу за рахунок зменшення споживання і збільшення видобутку українського газу.
На цьому акцентував Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, 8 квітня, під час зустрічі із студентами технічних спеціальностей Державного університету «Житомирська політехніка».
Розпочинаючи лекцію з енергоефективності, Геннадій Зубко зазначив, що наразі команда Мінрегіону готує законопроект про енергоефективність не тільки житлового сектору, а й у напрямку промисловості, енергетики та транспорту.
«Це величезний ринок для всіх енергоінженерних спеціальностей. Він дозволить додатково створити приблизно 70 тисяч нових робочих місць. Ми націлюємо на те, що Україна за 5 років зможе відмовитися від імпортного газу, за рахунок зменшення споживання і збільшення видобутку українського газу. Але я прихильник того, щоб в першу чергу зменшити споживання. Адже це набагато дешевше та швидше. Це дає можливість збільшити якість життя, якість конкурентної продукції та мати меншу енергоємність», – розповів Віце-прем’єр-міністр.
Також Геннадій Зубко додав, що у деяких містах України стартує проект «Innovation hub» для активної молоді, в тому числі і у Житомирі. Тому кожен студент «Житомирської політехніки» та інших технічних вишів має побачити себе в реформі енергоефективності, свою перспективу, свою професійну історію в цій реформі.
«Зараз Україні важливо революційно рухатися в напрямку енергоефективності–енергонезалежності–незалежності держави. Нам це вкрай важливо, як країні, яка сьогодні споживає близько 200 кВт на квадратний метр і це тільки в житловому секторі, у той час, коли Німеччина поставила собі завдання на 2025 рік 25 кВт, а у Польщі вже зараз на рівні 80 кВт. У «Житомирській політехніці» вже розпочали підготовку енергоаудиторів, видано 5 перших атестатів за напрямком «Сертифікація енергетичної ефективності будівель», – підкреслив Геннадій Зубко.
За його словами, у 2018 році було запущено енергоаудит, вже є 318 сертифікованих енергоаудиторів та загалом 39 вузів розробляють програми для навчання енергоаудиторів.
До лекції також долучились заступник директора проекту GIZ «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», Іма Хренова-Шимкіна, в.о. директора Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну, старший експерт Офісу реформ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Валентина Гуч.
Нагадаємо, що Житомирський державний технологічний університет відтепер має нову, проєвропейську назву – Державний університет «Житомирська політехніка».
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...