10 травня, в Житомирському обласному центрі зайнятості відбулася селекторна нарада з питань протидії торгівлі людьми за участі представників Міністерства соціальної політики України.
Головна тема наради – координація роботи всіх профільних структур для захисту прав громадян України, котрі постраждали внаслідок торгівлі людьми, затримані в іншій країні за розповсюдження наркотичних речовин.
За інформацією Мінсоцполітики, наразі відомі дані про понад 300 громадян України, котрі засуджені за розповсюдження наркотичних речовин на території іншої країни. Це люди, які стали жертвами вербування, торгівлі людьми. Обманом співгромадян вивозили за кордон та залучали до незаконних видів діяльності.
Заступник голови ОДА Ярослав Лагута, який взяв участь у селекторній нараді, наголосив: «Серед таких засуджених на території іншої держави є і жителі області. Встановлено, що 7 осіб з Житомирщини затримані в іншій країні, проте одного вже вдалося перевести до місця позбавлення волі в обласному центрі. З родичами трьох потерпілих встановили контакти та тісно співпрацюємо, з близькими інших потерпілих заплановані зустрічі найближчим часом. Докладаємо всіх зусиль, аби захистити права наших громадян».
Окрім того, що потрібно встановити контакти з родичами постраждалих, необхідно подбати про статус цих осіб, як постраждалих внаслідок торгівлі людьми.
Ярослав Лагута закликає жителів області бути уважними та обережними при виборі роботи, не вірити у занадто легкі умови праці та великі фінансові винагороди, обирати лише легальні трудові відносини, аби не потрапити у тенета недобросовісних роботодавців.
Нагадаємо, кілька простих, але важливих правил, які допоможуть вберегтися від трудового рабства:
- не віддавайте документи незнайомцям;
- не підписуйте незрозумілі договори;
- збережіть контакти представництва України в державі, куди їдете на заробітки;
- якщо їдете працювати в іншу країну – залишайте рідним всю інформацію про майбутню роботу, а також копії своїх документів.
У разі незрозумілої ситуації за межами України варто звертатися за допомогою до:
- Посольства або Консульства України у країні перебування, де допоможуть отримати документи, що засвідчують особу, і повернутися на Батьківщину;
- Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де можуть надати можливість відновити зв’язок із рідними та повідомити їм про скрутне становище;
- міжнародних, громадських, благодійних організацій, де також можна отримати допомогу та підтримку.
Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми!