У Житомирі сьогодні, 30 травня, розглядали питання протидії торгівлі людьми у сфері працевлаштування за кордоном за участю представників Міністерства соціальної політики України, Національної поліції України, членів відповідної робочої групи, контролюючих та правоохоронних органів, громадських організацій та соціальних партнерів.
У семінарі взяв участь заступник голови ОДА Ярослав Лагута, який привітав учасників та зазначив: «Високий рівень безробіття та низька середня заробітна плата підштовхують наших громадян шукати альтернативні шляхи заробітку, зокрема, виїжджати на роботу за кордон. Та, на жаль, на цьому ринку багато посередників, які працюють без ліцензії, від яких потерпають люди».
Учасники неодноразово наголошували, що найважливіших кроком є інформаційне забезпечення тих, хто хоче поїхати за кордон, знання їх прав та можливостей у сфері працевлаштування.
В Україні немає єдиного органу, який проводив би весь процес працевлаштування людини від початку і до кінця.
Заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення ОДА Світлана Бойм розповіла, що департамент неодноразово направляв листи до керівництва держави щодо врегулювання зазначеного питання, зокрема щодо відновлення державного контролю у сфері працевлаштування за кордоном.
Основною проблемою, через яку потерпають громадяни, є те, що вони керуються емоціями та неперевіреною інформацією. Для того, щоб убезпечити себе від шахраїв, необхідно перед оформленням будь-яких документів перевірити фірму або підприємця на наявність відповідної ліцензії. Вся ця інформація є на сайті Мінсоцполітики. Там знаходяться і списки роботодавців, з якими посередники мають співпрацювати.
Начальник відділу ліцензування діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном Департаменту ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Олена Бунякіна закликала ліцензіатів досконало вивчати законодавство, аби надавати професійні послуги людям.