Покладанням квітів до пам’ятника відомому конструктору ракетно-космічної техніки розпочалося вшанування пам’яті нашого славного земляка, 12 січня. На центральному майдані міста зібралися мешканці Житомирської міської ОТГ, керівництво міста та області, представники Державного космічного агентства України та військового інституту.
Далі всі бажаючі пішли до Музею космонавтики, адже там презентували зореліт «Еней». Діти мали можливість спробувати себе у ролі справжнього космонавта та полетіти до зірок на «Енеї».
Завершилося відзначення підписанням меморандуму, щодо співпраці та партнерства у сфері розвитку космічної галузі. Учасники меморандуму – Житомирська ОДА, Житомирська обласна рада, Житомирська міська рада, Державне космічне агентство України, Національний центр управління та випробування космічних засобів, Музей космонавтики ім. С.П. Корольова, Житомирський агроекологічний університет, Житомирський військовий інститут ім. С.П. Корольова, Андрушівська народна обсерваторія, ГО «Асоціація Ноосфера», ТОВ «ЕСРАЙ Україна», Центр робототехніки та мейкерства «Robot.ON», Житомирська загальноосвітня школа №8.
Підписанти угоди готові об’єднати свої зусилля заради популяризації ідеї космосу та практичного використання космічних технологій для вирішення завдань інформаційної, продовольчої, економічної та екологічної безпеки, управління регіональним розвитком; реалізації історико-культурних та туристичних проєктів.
Зазначено, що створенню космічного кластеру «Полісся» передувала низка зустрічей та візитів для обміну досвідом, а також підписання угод про співпрацю космічних технологій.
Заявляючи про підтримку такої гарної ініціативи, заступниця міського голови Марія Місюрова, підкреслює, що сьогодні багато дітей цікавиться космічною галуззю, і це потребує уваги та ресурсів. Вона наголосила на важливості підтримання та підвищення такого інтересу дітей до науково-технічного розвитку космічної сфери.
Перший заступник голови ОДА Володимир Федоренко відмічає, що підписання угоди про створення регіонального інноваційно-космічного кластеру – це важливий крок у розвитку сучасних космічних і геоінформаційних систем та технологій для вирішення інформаційної, продовольчої, економічної та екологічної безпеки.
12 сторін, які долучилися до підписання угоди, переконані: у житомирському регіоні слід розвивати перспективні космічні технології, здійснювати підготовку кадрів космічної сфери та формувати імідж Житомира як інноваційного та високотехнологічного осередку.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...