Медичні працівники пройшли навчання щодо дій при виявленні пацієнта з підозрою на коронавірус. Дії персоналу при зверненні пацієнта опрацьовані (ізоляція пацієнта в окремій кімнаті, надання йому маски, проведення огляду, заходи з індивідуального захисту працівників, інформування відповідних медичних підрозділів тощо).
«16-річний пацієнт, який доставлений 15 березня 2020 року бригадою екстреної медичної допомоги в інфекційне відділення дитячої міської лікарні з ознаками респіраторної інфекції, наразі почувається краще. Результати швидких тестів на коронавірус є негативними. Взяті зразки біологічних матеріалів та відправлені сьогодні в лабораторний центр. Пацієнт дообстежений відповідно наказу МОЗ №663 від 13 березня 2020 року», – зазначили медики.
У Центральній дитячій міській лікарні медичні працівники працюють у звичайному масочному режимі. На випадок контакту з хворим, який має ознаки захворювання на коронавірус, медики забезпечені засобами індивідуального захисту: костюмами біозахисту, захисними щитками, респіраторами. Про алгоритм дій у разі виявлення хворого з підозрою на коронавірус розповіли у фахівці лікарні, інфекційне відділення якої визначено госпітальною базою для хворих (підозрілих) на коронавірус.
Наразі в медичному закладі проводяться всі необхідні заходи стандарти інфекційного контролю. Тут говорять, що всіма необхідними лікарськими засобами забезпечені. У випадках з клінічними ознаками коронавірусу проводитимуться експрестести. Якщо результат тесту на визначення коронавірусу буде позитивним, пацієнт знаходитиметься в інфекційному відділенні під наглядом медиків, отримуватиме симптоматичне лікування. Через деякий час, який визначений алгоритмом дій і протоколом, буде проводитися повторне дослідження. Тільки при наявності негативного результату, пацієнт буде виписаний додому.
Медики інформують: вірус важкий і передається крапельним шляхом, однак панікувати не потрібно. Головне – дотримуватися дистанції 2м; уникати контакту з людьми, у яких є ознаки захворювання; ретельно обробляти продукти під час приготування їжі; частіше мити руки та обробляти спиртовмісним антисептиком; при чханні та кашлі прикривати рот одноразовою серветкою, яку важливо викинути. Діти мають знаходитися вдома і вчитися дистанційно.
Шановні мешкаці Житомирської міської ОТГ! Закликаємо дотримуватися рекомендацій МОЗ та приділяти більше уваги профілактичним заходам! У разі, якщо ви відчули погіршення стану здоров’я, слід самоізолюватися, залишатися вдома, повідомити свого сімейного лікаря та дотриматись його рекомендацій або ж звернутися в контакт-центр первинної медико-санітарної допомоги за телефонами: +380 (412) 432-000; 0 (800) 33-52-51.
Якщо ж стан ускладнився – телефонуйте 103, викликайте бригаду екстреної медичної допомоги.
5 березня 2025 року міськвиконком Житомирської міської ради затвердив Порядок проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міських автобусних маршрутах ...
25 березня житомиряни стали свідками того, як ремонтники ліквідовують яму з водою на перехресті вулиць Покровської та Грушевського, засипаючи її зрізаним асфальтом...
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...